Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > AKP çark etmeye başladı

AKP çark etmeye başladı

MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, hükümetin geçmişte bazı kişilerle yaptığı görüşme ve ziyaretlerin ne kadar yanlış olduğunun farkına vardığını, şu anda çark etmeye başladığını söyledi.

04.Ağustos.2015 Salı 19:59
A A A

Geçmiş dönemde ANAP kabinesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yapan Zeki Çakan, uzun bir aradan sonra milletvekili seçilmesinin ardından gündeme dair basın toplantısı düzenledi. Toplantıda MHP İl Başkanı Hamdi Ayan ve diğer parti mensupları da hazır bulundu. Dedeman Otel’inde basın mensupları ve partililerle bir araya gelen Çakan, hükümetin çözüm süreci adı altında yürüttüğü terör politikalarına sert eleştirilerde bulundu. 

Gazetecilerin koalisyon ve terör saldırılarıyla ilgili görüşünü sorduğu Çakan, “En son hadiseler ne yazık ki, başta genel başkanım Devlet Bahçeli ve MHP’nin bütün politikalarında ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Hükümetler kurulmuş olmak için kurulmaz. Hükümetlerin belirli plan ve programları olur. Ama hiçbir zaman hükümetin plan ve programı, o hükümeti kuran siyasi partinin, menfaati doğrultusunda değil; ülkenin menfaati doğrultusunda üretilen politikalara sahip çıkabilmektir. O nedenle bugüne kadar hükümetin gerek içte gerek dışta özellikle terörle ilgili uyguladığı politikaların ne kadar yanlış olduğu açık ve net olarak ortaya çıkmıştır. Şimdi geçmişte ziyaret ettiği yerler, şimdi geçmişte görüşmüş olduğu kişiler, yapmış olduğu toplantıların ne kadar yanlış olduğunun bilincine vardılar ki şu anda çark etmeye başladılar. Ama ne yazık ki Türkiye çok şey kaybetmeye başladı. Sayın genel Başkanım Devlet Bahçeli, bu kayıpları dile getirirken ileriyi mevcutlardan çok daha fazla görmüştür.” dedi. 

Terör örgütünün hiçbir zaman faaliyetlerini sonlandırmadığını ifade eden Çakan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bundan sonra zerre kadar taviz vermeden, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin birliğini ve bütünlüğünü bozmadan, devletin bölünmez bütünlüğünü her zaman önde tutarak, Anayasa’nın ilk 4 maddesine kesin kes dokundurtmadan ve sayın genel başkanımızın dile getirdiği bütün mevzular çözüldüğünde ve bu konularda pişman olanlar pişmanlıklarını belirterek birleştiğinde, partimiz gerekeni her zaman yapar. Hiçbir zaman PKK terör örgütünün uluslararası ve Türkiye’de yapmış olduğu terörle ilgili faaliyetleri hiç durmadı. Belli bir ölçüde uykuya aldılar devleti ve milleti bölmek için. Baktılar ki birilerinin haricinde devleti milleti böldürmeyecek, başta MHP olmak üzere mevcutların yok edilemeyeceğini görünce pişmanlıkla geri dönüş yaptılar. O nedenle bundan sonra da bu hareketler ne kadar devam ederse etsin, kafaları ezilerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ilelebet yaşayacaktır.”

KÜÇÜK BİR ALANA YENİ TERMİK SANTRAL BAŞVURUSUNA TEPKİ 

Zeki Çakan, ayrıca sürekli göç veren konumda olan Zonguldak’ın ulaşım ve diğer kronik problemlerine değindi. Çakan, Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı ve Muslu beldelerinin bulunduğu vadiye yeni santral kurulmasının katliam anlamına geleceğini kaydetti. Çakan, bunun için Meclis’e verdiği soru önergelerinin takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

Bu haber 1792 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler