Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > Posbıyık genel merkeze gidiyor...

Posbıyık genel merkeze gidiyor...

Zonguldak Ereğli Belediyesi'nin Önceki Dönem Başkanı Halil Posbıyık 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olabilmek için CHP Genel Merkezi'ne aday adaylığı müracaatını yapmaya gidiyor. CHP Zonguldak İl Yönetimi ile Ereğli ilçe yönetiminin Posbıyık'ın 2. sıradan aday yapılması için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceği öğrenildi.

07.Eylül.2015 Pazartesi 17:07
A A A

Öte yandan daha önce CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'ı seçimlerin ardından yanlış tavır ve davranışları nedeniyle eleştiren ve Demirtaş'ın yeniden aday yapılmasına karşı olduğu bilinen CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, Halil Posbıyık ile ilgili sıcak mesajlar verdi. Pusula Gazetesi'nde yayınlanan haber şu şekilde; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, Ereğli eski Belediye Başkanı ve CHP Zonguldak Kontenjan Milletvekili Aday Adayı Halil Posbıyık’ın Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) aday olacağı yöndeki iddiaları yanıtladı.

Seçim süreciyle ilgili de bilgiler veren Başkan Koltuk, Halil Posbıyık ile ilgili mesajlar verdi. Koltuk, “Kendisinin partimize, partimizin de kendisine ihtiyacı vardır. Aday olacaksa da, bunu Posbıyık açık açık söyler ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden müracaatını yapar” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZ İSTERSE, LİSTELERİ DEĞİŞTİREBİLİR”

“Adaylarımızın belirlenmesinde de yetkili olan Genel Merkezdir. Genel Merkezden önce de Parti Meclisimiz ve MYK, Genel Başkanımıza bu konuda yetki vermiştir. O nedenle kendisi sıralama konusunda ne gerekiyorsa en iyisini yapacaktır. Bu arada da ‘bizlerden görüş alacaklardır’ diye düşünüyorum. Biz de Genel Başkanımızdan randevu istedik. Herhalde önümüzdeki hafta içinde bu randevu gerçekleşip kendilerine Zonguldak için görüşlerimizi söyleriz. Genel Başkanımız istediği takdirde değişiklik yapma yetkisine sahiptir.”

Bu haber 2684 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler