Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > Çay,simit ve keş molası

Çay,simit ve keş molası

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti, simit ve keş yedi.

05.Ekim.2015 Pazartesi 19:41
A A A

Sohbet sırasında bir vatandaşın "7 Haziran seçimleri sonrası ne olursa olsun AK Parti ile bir hükümet kurulması gerektiğini" söylemesi üzerine Kılıçdaroğlu, “İsteselerdi kurardık. Bu düşüncenize katılıyorum, biz de öyle istiyorduk zaten. 4 yıllık bir hükümetin Türkiye’nin sorunlarını çözeceğini söyledik. Onlar ise 3 aylık hükümet kuralım dediler.” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alaplı ilçesindeki mitingin ardından Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde toplu açılış törenine katıldı. Kılıçdaroğlu, açılış öncesi yaptığı konuşmasında belde kadınlarına seslenerek, 1 Kasım'da mutlaka sandığa giderek oy kullanmalarını istedi. 

ÇAY BAHÇESİNDE SİMİT VE KEŞ YEDİ

Daha sonra Ereğli ilçesine gelen Kılıçdaroğlu, burada çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek simit ve keş (çökelek) yedi. CHP İlçe Başkanı Ertuğrul Koltuk’un, ikram edilen simit ile keşin ilçeyle bağlantısının anlatıldığı sırada Kılıçdaroğlu, “Belli zaten. Erdoğan görmesin, bunları da götürür” şeklinde konuşması gülüşmelere neden oldu.

Vatandaşlarla sohbeti sırasında Bilal Gülezer (30) isimli kamu çalışanı, '7 Haziran seçimleri sonrası ne olursa olsun AK Parti ile bir hükümet kurulması gerektiğini düşündüğünü' dile getirerek, “İdeoloji, düşünceler farklı olabilir ama ülke özellikle bu süreçte hükümetsiz bırakılmamalıydı. Genel açıdan bakıldığında PKK terör örgütünün yapmış olduğu eylemler var. Bana kalırsa bu durum ülkenin başıboş, sahipsiz olmasından kaynaklanıyor. Bana göre burada hem MHP, hem de CHP’ye görev düşüyordu.” dedi.

Kılıçdaroğlu, “İsteselerdi kurardık. Bu düşüncenize katılıyorum biz de öyle istiyorduk zaten. 4 yıllık bir hükümetin Türkiye’nin sorunlarını çözeceğini söyledik. Çünkü Türkiye’nin hükümete ihtiyacı var. Onlar ise 3 aylık hükümet kuralım dediler. Seçimden çıkan bir milletin yeniden seçime ne gereği var. Hem para yok diyorsunuz, hem de yeniden seçim yapıyorsunuz. Biz, sonraki seçimi değil Türkiye’yi düşünmeliyiz. O nedenle bizim seçim sloganımız ‘Önce Türkiye’ oldu” diye cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, “Barış sürecinde dediler ki ‘PKK bizi kandırdı. Biz barış süreci yapacaktık onlar silah depolamışlar.’ Sen hükümetsin, senin istihbarat teşkilatın, polisin, jandarman, valin, kaymakamın var. Adam vergi dairesi kurmuş, senin haberin yok. Mahkeme kurmuş, senin haberin yok. Bunlar olmaz. Sen Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü sağlamak zorundasın." sözleriyle iktidarı eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, vatandaşların terörle ilgili politikalarına yönelik soruları üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a başbakanlığı döneminde anlattığını kaydederek, “Terörün bitmesi için toplumsal barışın sağlanması lazım.” dedi.

Daha sonra miting alanına geçen Kılıçdaroğlu, Ereğli halkına seslnediği mitingde yolsuzlukları önlemek için CHP iktidarında 'Kesin Hesap Komisyonu' kurulacağını ve bu komisyonun başına da muhalefet partisinden birisinin getirileceğini söylerken, "Hesap veremeyeceğiz kimse yok. Biz kul hakkı yemeyiz. Bunu da en büyük günah sayarız." dedi.

1 Kasım erken genel seçimlerine kısa bir zaman kala seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde milletvekili adayları ile birlikte halka seslendi. Kılıçdaroğlu konuşmasında terörü bitirecek tek partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu ve bunun da sebebinin, CHP'nin Avukat bürolarında kurulan bir parti olmadığını, Cumhuriyet Halk Partisi savaş meydanlarından çıkan kuvayi milliyecilerin kurduğu bir parti olduğunu anlattı. 

Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları kaydetti: "İşçi, memur,işsiz, hangi parti çalışıyor göreceksin. O partinin adı Cumhuriyet Halk Partisi. Kahvede Vanlı bir arkadaş geldi. 'Ne olursunuz şu terörü bitirin. Kardeşçe yaşamak istiyoruz. Eğer terör bitecekse Vallahi gelin benim canımı alın, ben ölümü göze aldım. Ben öleyim terör bitsin' dedi. Ona dedim ki, Terör gerçekten de milletin canını yakıyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Eğer bu terör bitecekse bunu bitirecek olan tek parti var. O da Cumhuriyet Halk Partisidir. Sorarlar size. neden CHP diyebilirler. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi Avukat bürolarında kurulan bir parti değildir. Cumhuriyet Halk Partisi Savaş meydanlarından çıkan Kuvayi milliyecilerin kurduğu bir partidir. İnanç bağlamında da gelip propaganda yapıyorlar. İnanç da kişi ile Allah arasında ki güçlü manevi duygudur. O duyguya kimsenin müdahale etmeye hakkı da yetkisi de yoktur. Eğer birisi gelir size inanç üzerinden siyaset yaparsa bilin ki inanca ve dinimize en büyük kötülüğü yapandır. Eğer birisi gelir etnik kimlik üzerinden siyaset yaparsa onun bu ülkeyi bölme gibi bir amacının olduğunu herkesin kabul etmesi lazım. Biz Cumhuriyet Halk partisi olarak halkın partisiyiz. Halk ne ise bizde öyleyiz. Halk ne istiyorsa biz onu gerçekleştireceğiz. Amacımız halkın yaşam standardını yükseltmek"

KURULAN KOMİSYONDA BİZ MUHALEFETE HESAP VERECEĞİZ

Yolsuzlukların önüne geçmek adına kendi CHP iktidarında mecliste muhalefetin başında olduğu 'Kesin Hesap Komisyonu' kurulacağını ve her yıl kendilerinin bu komisyona hesap vereceklerini belirten Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: "Yolsuzluklar konusunda benim ne kadar duyarlı olduğumu sadece Türkiye değil bütün dünya biliyor. Gittiğim her yerde bana soruyorlar. Nasıl önleneceğini de soruyorlar. Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 'Kesin Hesap Komisyonu' kuracağız. Nedir bu komisyon? Bir yıl hükümetin harcadığı paralar nerelere harcandığının hesabının verileceği komisyon. O komisyonun başına da CHP iktidarında muhalefet partisinden birisini getireceğiz. ve biz onlara hesap vereceğiz. Hesap vermekten korkmayacağız, çünkü biz kul hakkı yemeyiz. Öyle bir alışkanlığımız yok. En büyük günah sayarız biz bunu."

 

Bu haber 3086 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler