Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > Kartal ve Arslan'dan ilk açıklamalar

Kartal ve Arslan'dan ilk açıklamalar

Kartal ve Arslan'dan ilk açıklamalar

13.Kasım.2015 Cuma 16:21
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Cumhuriyet Halk partisi ilçe başkanı Hayrettin Kartal, CHP' den Ak Parti'ye geçen Sadettin Arslan'la yaşadıkları tartışma ile ilgili açıklamada bulundu. Kartal yaptığı açıklamada " Valla aslında dikkate alınarak değerlendirilecek bir olay değil. Türkiye' de ne yazık ki siyaset gün geçtikçe sıvılaşıp seviyesizleşiyoruz. Kendilerini pazara çıkarmış affedersiniz 'Ruhunu şeytana satmış' insanlarla bu ülkenin Ereğli'nin hiç bir sorunu çözülmez" derken, Arslan ise Kartal'ın kendisine sözlü sataştığını ve aralarında arbede yaşandığını kaydetti. 

Cumhuriyet Halk partisi ilçe başkanı Hayrettin Kartal, parti binasında gazetecilerin dün akşam yaşanan olayla ilgili sorularını yanıtladı. Kartal açıklamasında "Valla aslında dikkate alınarak değerlendirilecek bir olay değil. Sadettin Arslan Cumhuriyet Halk partisinden İl genel meclisine seçildi. Yaklaşık 2 yıl boyunca da Cumhuriyet Halk Partisi saflarında görev yaptı. Ondan sonra Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ederek AKP' ye geçerek ve Cu8mhurşyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş' ı da eleştirerek AKP saflarına katıldı. Bizler siyasiler olarak öncelikle bir iddiamız var. Ülkeyi, toplumu dönüştürmek. Bunu yaparken siyasiler ilkeli ve omurgalı bir duruş göstermek zorundalar. Siyasi dürüstlük ve siyasi ahlak her şeyden önce gelmelidir. İdeolojilerden düşüncelerden önce. Ama görüyoruz Türkiye' de ne yazık ki siyaset gün geçtikçe sıvılaşıp seviyesizleşiyoruz. Kendilerini pazara çıkarmış affedersiniz 'Ruhunu şeytana satmış' insanlarla bu ülkenin Ereğli'nin hiç bir sorunu çözülmez. Böylesine bir olayda diyeceğim bu kadar" dedi.

Diğer yandan Sadettin Arslan ise yaptığı açıklama da kafeterya da karşılaştığı Hayrettin Kartal' a elini uzattığını ve Kartal'ın kendisine hakaret ettiğini daha sonra aralarında arbede yaşandığını kaydetti.

 

 

Bu haber 1880 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler