Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > Sandıktan çıkamadı...

Sandıktan çıkamadı...

Sandıktan çıkamadı...

14.Kasım.2015 Cumartesi 16:11
A A A

CHP Ereğli İlçe Teşkilatı’nda bu gün yapılan Uuzun Mehmet Delege seçimlerini Başkan Adaylarından Sertan Ocakçı’nın listesi kazandı. Başkan Adayı Yaşar Balcı ise kendi mahallesinde seçimleri kaybedince kongrede kendisine oy atamayacak.

Sabah saatlerinde başlayan seçimlerde ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. 6 Aralık’taki kongrede başkan adayı olması beklenen Yaşar Balcı kendisinin de yaşadığı Uzun Mehmet Mahallesi’nde ki delege seçimlerini kaybetti. 99 üyenin bulunduğu Uzun Mehmet Mahallesi’nde 74 üye oy kullandı. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde Sertan Ocakçı’nın listesi 40, Yaşar Balcı’nın listesine ise 33 oy çıktı. Bu sonuçla birlikte Başkan Adayı Yaşar Balcı 6 Aralık’ta ki kongrede kendisine oy veremeyecek. Uzun Mehmet Mahallesi’nde Sertan Ocakçı’nın kazandığı delege listesinde şu isimler yer aldı; Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyeleri Fikret Fota, Sibel Yıldız, Osman Yavuz ile Yusuf Arslan, Suat Buzoğlu, Hamit Alkan, Nevzat Yüce ve Cihat Kalafat.
Bu gün kü Uzunmehmet, Kavaklık, Kepez ve Süleymanlar Mahallesi delege seçimlerini Sertan Ocakçı, Müftü Mahallesi’ni Yaşar Balcı kazanırken Bağlık ile Kestaneci Mahallesi’nde ise ortak delege listesi çıkartıldı. Balcı bu günkü delege seçimleri sonuçları ile kongre öncesi büyük darbe alırken, Sertan Ocakçı ise büyük bir avantaj yakaladı.

Bu haber 2002 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler