Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > Kaos,anarşi ve....

Kaos,anarşi ve....

Kaos,anarşi ve....

16.Kasım.2015 Pazartesi 17:49
A A A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal delege seçimlerinin tamamlandığını kaydetti. Kartal, partilerinde delege seçimlerinin demokratik gibi göründüğünü ancak partide anarşiye, kaosa, kamplaşmalara, küskünlüklere neden olduğunu dile getirdi.

Kongre sürecinde delege seçimlerini tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı'nda kongre tarihi beklenmeye başlandı. Delege seçimleri ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kartal, parti içindeki delege yarışının demokratik gibi göründüğünü, ancak seçimlerin anarşiye, kaosa, kamplaşmalara, küskünlüklere neden olduğunu savundu.

Kartal, açıklamasında şunları kaydetti: "Bizim delege seçimlerimiz her zaman heyecanlı olmuştur. Biz bu delege seçimleri başlamadan önce partimizin ortak aklını harekete geçirebilmek amacıyla toplantılar yapmıştık. Orada şunu gördük. Partimizin tabanı üyelerimiz büyük bir çoğunlukla parti içinde küskünlüklerin, tartışmaların, kamplaşmaların ortadan kalkmasını birlik beraberlik içerisinde bir parti yaşamını özlediklerini, ancak birlik beraberlik içerisinde olursa 2019 hedeflerine ulaşabileceğini gördü. Bizim bu düşüncemize de oldukça destek verdi diye düşünüyorum. Delege seçimlerimiz dün akşam itibari ile bitmiş oldu. Biz bundan sonra ki süreçte tek aday, tek liste şeklinde partiyi güçlü bir yönetim parti içinde ki tüm arkadaş guruplarının temsil edilebileceği bir ilçe yönetimi istiyoruz. Bizim kongre süreçleri sürekli tartışmalı oluyor. Ama bunun hiç bir şeye katkısı olmadığını gördük. Çünkü 8 yıldan beridir yönetici bunun 5 yılını da ilçe başkanı görevde bulunan ilçe başkanı olarak partimizde ki bu demokratik gibi görünen parti içi yarışı partide anarşiye kaosa kamplaşmalara küskünlüklere neden olduğunu gördüğüm için bunu söylüyorum. Bundan sonra geçmişteki hastalıklı siyaset tarzlarını bir biçimde bırakmamız gerekiyor. birbirimize sarılmamız gerekiyor. Kongre sürecinde alınacak sonucu da göreceğiz."

Bu haber 2176 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler