Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > ŞEKER'DEN UYSAL'A 'DOKTOR' LU GÖNDERME...

ŞEKER'DEN UYSAL'A 'DOKTOR' LU GÖNDERME...

ŞEKER'DEN UYSAL'A 'DOKTOR'LU GÖNDERME...

20.Ocak.2016 Çarşamba 18:25
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yıkım kararı alındığı ileri sürülen katlı otoparkı kullanan köy dolmuşları sahipleri ve şoförleri, Milliyetçi Hareket partisi yönetimini ziyaret etti. Şoför esnafı yıkımın durdurulması için MHP ilçe başkanı Talat Şeker'den destek isterken, Şeker ise Ak Partili Ereğli Belediyebaşkanı Hüseyin Uysal' dan seçim öncesi verdiği sözleri tutmasını istedi.

Ereğli Belediyesi tarafından yapılması planlanan Kent meydana projesi kapsamında Mal müdürlüğüne devir edilen ve yıkım kararı alındığı ileri sürülen katlı otoparkın yıkılmamasını isteyen şoför esnafı , alınan karardan vaz geçilmesi amacıyla Milliyetçi hareket partisi (MHP) ilçe yönetiminden destek istedi. MHP ilçe başkanı Talat Şeker ve yönetimini ziyaret eden şoförler adına konuşan  Ekip Taşımacılar Kooperatifi Başkanı Ali Aydın, kendilerinin şehir dışına atılmak istendiğini ve bunun olması durumunda kendilerinin kontak kapatmak zorunda kalacaklarını ifade etti. 500' e yakın köy minibüsünün olmasına rağmen bir türlü toplanamadıklarını anlatan Aydın "Ciddi büyük  sıkıntılarımız var bizim burada. Bir türlü aşamadık.Biz bunları sizlerle alakası yok. Sizden destek istiyoruz. Bir türlü toplanamıyoruz. Sanki şoföre tehdit etmiş gibi arkadaşlarımızın mesela buraya gelip isterdim ki 200 kişi gelelim ama gördüğünüz gibi bizim içimizde her bölgeden insanlar var.Mesela minibüsçüler olarak hepimiz sıkıntıdayız yani eğer ki bizi Ereğli dışına yer verdilerse ciddi bir büyük bir sıkıntı olacak.Benim köyüm buraya 15 kilometre benim vatandaşım adliyeye gitmesi için 3 aktarmayla gelmesi lazım.Bana binmeyecek o zaman yani ciddi bir sıkıntı olacak.Burada hepimizin de aynı altlarında özel arabalarıyla gidecekler.Minibüsün kontağını kapatıp evin yani hayvancılık yapmamız lazım" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli ilçe Başkanı Talat Şeker ise konuşmasında haklı mücadelelerinde her zaman şoför esnafının yanın da olacaklarını söyledi. Belediye başkanı Hüseyin Uysal'ın seçimlerden önce Kent meydanının altına 4 bin araçlık otopark yağılacağı sözünü hatırlatan ve bu sözünü tutmasını isteyen Şeker  "Kendisi 30 Mart yerel seçimlerinden önce belediye başkanımız 2 ay önce aday olmuş katlı otopark fikrini veya kent meydanı fikrini de 3 Mart tarihinde basına beyan etmişti yani seçildiği tarihten 27 gün önce basına dağıtmıştı. Basın mensupları hatırlarsa burada beyan ettiği üzere bu kent meydanının altında 4 bin araçlık otopark sözü vermiştir. Bugün dolayısıyla sizlerin de şahit olduğu gibi bu rakamı 750 araçlık bir otoparka dönüştürüleceği gibi bir söylentiler söz konusu. Biz buradan belediye başkanımıza 30 Mart yerel seçimlerinden önce  vermiş olduğu sözleri tutmasını istiyoruz" dedi.

'YETİŞ DOKTOR EREĞLİ ÖLÜYOR' SLOGANINI HATIRLATTI

MHP ilçe Başkanı Talat Şeker, Hüseyin Uysal'ın seçimlerden önce kullandığı 'Yetiş Doktor Ereğli ölüyor' sloganını hatırlattığı konuşmasında "MHP  bu haklı mücadelenizde yanınızda olacaktır.Bizi nerede ne zaman görmek isterseniz yeter ki haklı davanın bizler her zaman yanında olacağız.Buradan da son olarak da belediye başkanına  şunu söylüyorum belediye başkanımıza bu vesileyle kendisine yine 30 Mart 2014 seçimleri öncesi kullandığı bir sloganı iletiyorum.Bir seçim sloganı vardı. 'Yetiş doktor Ereğli ölüyor' Ben de kendisine yetiş doktor Ereğli ölüyor diyorum ona kendi sloganıyla sesleniyorum" dedi.

Görüşme daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Bu haber 2425 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler