Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > KILIÇDAROĞLU'NA SUÇ DUYURUSU...

KILIÇDAROĞLU'NA SUÇ DUYURUSU...

KILIÇDAROĞLU'NA SUÇ DUYURUSU...

05.Şubat.2016 Cuma 16:53
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve beraberindeki partililer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ifadelerinden ötürü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.  Çakır, “Türkiye’yi temsil eden cumhurbaşkanına bu tür sözün söylenmesinden dolayı duyduğumuz rahatsızlığı dile getirdik ve suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, parti yöneticileri ve partililerden oluşan bir grup, Kdz. Ereğli Adliyesi’ne  topluca giderek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, “Diktatör”, “Diktatör Bozuntusu” gibi ifadelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.60’ı aşkın kişinin, partinin hukukçuları tarafından hazırlanan dava dilekçelerini savcılığa vermesinin ardından, adliye önünde gazetecilere bilgi veren AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerek partisinin büyük kurultayında, gerekse başka yerlerde Cumhurbaşkanına yönelik uygunsuz ifadelerde bulunduğunu dile  getirdi.CHP Genel Başkanı  hakkında bu ifadeleri nedeniyle suç duyurusunda bulunmak üzere partili arkadaşlarıyla birlikte adliyeye geldiklerini dile getiren Çakır "Bugünden itibaren de gelmek isteyenler olacaktır. Bundan önce olduğu gibi bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmak isteyenler  Türkiye Cumhuriyeti adaletine başvuracaklar.  Biz de bugün bunu yaptık ekip arkadaşlarımızla birlikte. Türkiye’nin cumhurbaşkanına, Türkiye’yi temsil eden cumhurbaşkanına bu tür sözün söylenmesinden dolayı duyduğumuz rahatsızlığı dile getirdik ve suç duyurusunda bulunduk.”

“DİKTATÖR BOZUNTUSU İFADESİ DE VAR”

Çakır, bir gazetecinin “Suç duyurusunda ne gibi suçlamalarda bulundunuz?” sorusu üzerine "Suç duyurusunda, kongrelerinde ve değişik yerlerde Cumhurbaşkanına sözlerden, “Diktatör Bozuntusu” ndan tutun, diğer ifadelere kadar var. Bunları seçilmiş bir cumhurbaşkanına,  devleti temsil eden bir cumhurbaşkanına söylenmemesi gereken söyler, yapılmaması gereken davranışlar bağlamında değerlendiriyoruz. Ondan dolayı da suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.

Çakır ve beraberindekiler basın açıklamasının ardından adliyeden ayrıldı.

Bu haber 2032 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler