Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > EREĞLİ' Yİ TBMM'DEN KOVDU...

EREĞLİ' Yİ TBMM'DEN KOVDU...

EREĞLİ' Yİ TBMM'DEN KOVDU...

11.Şubat.2016 Perşembe 17:46
A A A

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile 9 meclis üyesinin randevu alarak ziyarete gittiği AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar tarafından TBMM’den kovulduğu iddia edildi. AK Parti Kdz. Ereğli Eski Teşkilat Başkanı Mustafa Uysal’ın sosyal paylaşım sitesinden duyurduğu bu olay AK Partili Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyeleri tarafından da doğrulandı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ın TBMM’den kendisini ziyarete gelen Kdz. Ereğli Belediyesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile 9 AK Partili Belediye Meclis Üyesini TBMM’den kovduğu iddia edildi.
Ak Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Eski Başkan Yardımcısı Mustafa Uysal TBMM’de yaşanan bu olayı sosyal paylaşım sitesi facebook hesabından duyurdu.

MUSTAFA UYSAL YAŞANANLARI İFŞA ETTİ

Uysal konuya ilişkin olarak yazısında şu ifadelere yer verdi; “Vekil Özcan Ulupınar Ereğli Belediye Başkanı ve meclis üyelerini TBMM’den kovdu.
Kdz.Ereğli'nin oylarıyla Milletvekili Seçilen Özcan Ulupınar, Kdz.Ereğli'nin temsilcileri olan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve 9 Meclis Üyesini TBMM'den Kovdu.
Daha önce Çaydeğirmeni Belediye Başkanı ile iftar programında kavga eden Özcan Ulupınar, Mecliste kendisini ziyarete gelen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Meclis üyelerini "HDP'ye gidin, alın dosyalarınız çekip gidin burdan, Ereğli'ye geldiğimde yüzüme mi baktınız?" diye bağırarak Meclis Kulisinden kovdu. Olayın yaşandığı sırada yanında Devrek’ten çok sayıda ziyaretçi bulunan Özcan Ulupınar, Devrekli hemşerilerine gövde gösterisi yapmış. Ereğlili olarak sana ‘yazıklar olsun’ diyorum.

ULUPINAR SEN KABADAYIMISIN?

Kdz. Ereğli Belediye Başkanını sevsem de, sevmesem de şehrimin belediye Başkanını kovmaya cesaret eden vekili, ben meclis dışında kalınca akıllanmış ve daha önceki yaptıklarından ders almış sanıyordum ama yanılmışım. Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerini, ‘Ereğli'ye geldiğimde yüzüme mi baktınız?’ diye suçlayan Sayın Vekil, seni basından gördüğüm kadarıyla Belediye önünde zabıta mangasıyla karşılayan ve ziyaretlerinde yalnız bırakmayan Belediye Başkanı gündüz Havai fişek atmayı, meytar çaldırıp, köçek oynatmayı unutmuş. Sana ziyaretinde kesin Ereğli çilek reçeli vermeyi de ihmal etmiştir o!!! Ereğli adına özür dileriz!!! Sen Bakanmısın ki, seni Ereğli girişince karşılayacaklar? Kendini kaf dağında görmeyi ne zaman bırakacaksın? Seni Devrek Belediye Başkanı nasıl karşılıyor ki, Ereğli Belediye başkanı sana o şekilde davranmadı? Sen seni dolduranların gazıyla (-ki onlar Ereğli’de küçük bir zümre) ve Devrekli hemşerilerine hava atacam diye Kdz.Ereğli Belediye Başkanını TBMM'den kovmaya cesaret ettiğine göre, ya psikolojin bozuk, yada sana o koltuk fazla geliyor. Vekil misin yoksa kabadayı mısın? Ama sen haklısın. Daha önce Belediye Başkanına saldırdın, yine sıralamaya girdin. Sen haklısın çünkü Ereğli halkı seni 1 Kasım seçimlerinde meclise tekrar gönderdi. Eğer senin Ereğli’ye ve Ereğlilere azcık saygın varsa özür dilersin. Ama sen kahraman oldun yine, Bak Devrekli hemşerin beni arayarak bizimki, sizin belediye başkanınızı ve meclis üyelerinizi kovdu diye hava attı ya. Artık seni Devrek’te mehteran takımıyla karşılarlar.
BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ UTANINN!!!
Siz Ereğli’nin temsilcileri olarak TBMM'ne gidiyorsunuz, vekil sizi kovuyor ve hiçbiriniz ağzınızı açmıyorsunuz. Ereğli’de mangalda kül bırakmaya geldiğinde hepiniz konuşursunuz. Utanın be, utanın. Adamı Devrek’in oy sayısından fazla oyla Ereğliler meclise taşıyacak, sizde vekilin sizi meclisten kovmasına ve hakaretlerine sessiz kalacaksınız. Tüh size!!! Ya yağamıyorsunuz anladık, bari gürleyinde Ereğli’nin itibarını kurtarın. Size yazıklar olsun. Şimdi tepki koymayan sizler benim bu haberimi yalanlamaya çalışırsınız. Yalan söyleyen hergele meydanında etek giysin. Ehh Fatihciğim kesin zevkten dörtköşe olmuşsundur... Ereğlinin itibarı senin umrunda mı? Sana her yol mübah!!! Senin dolduruşlarının geldiği nokta. Artık göbek atarsın!!! Sıra sana da gelecek... az bekle..”
MECLİS ÜYELERİ YAZILANLARI DOĞRULADI

"EKSİK BİLE YAZILMIŞ"

Konuya ilişkin olarak görüştüğümüz ve ziyaret sırasında orada bulunan AK Partili bir meclis üyesi “Yazılanların hepsi doğru ancak çok eksik yazılmış. Ereğli resmen TBMM’den kovulmuştur. Biz Özcan beyi Belediye’de törenle, çiçekle karşıladık. Tüm programlarına Belediye Başkanımız işini gücünü bırakıp 9 meclis üyesi ile birlikte eşlik etti. Biz TBMM’ye kendi şahsımız adına değil Ereğli halkı adına yapılacak projelerle ilgili dosya vermek için gittik. Kendisi Ereğli’ye geldiğinde 'Hayırlı olsun ziyaretime gelmediniz, ben sizden önce davrandım, teşekküre geldim’ deyip sitem edince Belediye Başkanımızda ‘Bunun ezikliği içerisindeyiz. Müsait olduğunuz en yakın zamanda sizi ziyaret etmek isteriz’ deyince Çarşamba günü için kendisi bize randevu verdi.

'HDP'LİLERİN RAHATÇA GİRDİĞİ KAPIDA YARIM SAAT BEKLETİLDİK'

Ankara’ya gittiğimizde önce Dikmen Kapı’ya yönlendirildik. Daha sonra buradan giriş yapamayacağımız söylenip Çankaya kapıya gönderildik. Bizi kapıya almaya kimse gelmedi. O sırada HDP’li milletvekilleri ziyaretçilerini karşılayıp içeri alırken, görevlilere de ‘Bizim üç arabamız daha gelecek, kendilerine burada sorun yaşatmayın’ diye talimatlar verdiler. Yaklaşık yarım saat sonra AK Parti Zonguldak Milletvekilimiz Hüseyin Özbakır’ın danışmanı Levent bey geldi ve bizi içeri aldı.

'ÖZCAN ULUPINAR BİZİ GÖRMEZDEN GELDİ'

Özcan bey kulisteymiş. Yanına gittik, bizi hiç umursamadı bile, görmezden geldi. Orada Devrek’ten, Kandilli’den de ekipler vardı. Özcan bey dönüp yüzümüze bakmadı. Başkanımız yanına gidip ‘Sayın Vekilim biz bu muameleyi hak etmedik. HDP’li milletvekilleri ziyaretçilerini sorunsuz şekilde kapıdan içeri alırken biz orada oraya gönderiliyoruz, resmi plakalı aracımızla TBMM’ye giremiyoruz. Biz buraya Ereğli adına yapılacak hizmetlerle alakalı size dosya vermeye, size ‘hayırlı olsun’ demeye geldik. Genel Merkezde Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Özhaseki ile randevumuz var. Danışmanı bizi arayıp, ne zaman geleceğimizi soruyor. Bizi bekliyorlar. Biz sizinle görüşüp Genel Merkeze geçmek istiyoruz’ deyince ‘Dosyaları elinin tersiyle itip ‘Siz hidin dosyalarınızı HDP’ye verin. Beni Ereğli’de nasıl karşıladığınız belli’ deyip tersledi. Meclis üyesi arkadaşlarımız duruma tepki gösterince ortam gerildi ve araya AK Parti Zonguldak Milletvekilimiz Hüseyin Özbakır ile Zonguldak Eski Milletvekillerinden Ali Uzun bey girdi.

'KDZ. EREĞLİ TBMM'DEN KOVULMUŞTUR'

Yaşananlar bunlardır. Kdz. Ereğli TBMM'den kobulmuştur.Biz oradan çıkıp genel merkeze gittik. Genel Başkan Yardımcımız yaşanan olayın hoş olmadığını ve bu konuda Milletvekili Özcan Ulupınar’ın savunmasını isteyeceğini ifade etti. Durum bundan ibaret” dedi.

AK Parti Genel Merkezi'nin yaşananların basına yansıtılmamasını istediği ifade edilirken AK Partili Meclis Üyeleri Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile bu gün bir araya gelip durum değerlendirmesi yapacak. Başkan Uysal yada Belediye Meclis üyelerinin konuya ilişkin olarak basın açıklaması yapıp yapmayacakları merak ediliyor.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, geçtiğimiz gün Ereğli Belediyesini ziyaret etmiş ve belediye ile Ereğli' den ve belediyeden övgü dolu sözlerle bahsetmişti. 

Bu haber 5108 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler