Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > PERİNÇEK'E PROTESTO ŞOKU...

PERİNÇEK'E PROTESTO ŞOKU...

PERİNÇEK'E PROTESTO ŞOKU...

27.Şubat.2016 Cumartesi 20:24
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine konferans için gelen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yeni anayasa çalışmaları hakkında yaptığı konuşmada "AKP'nin ve -ne yazık ki, ne yazık ki diyorum- Cumhuriyet Halk Partisi ve HDP'nin, üçünün anayasa konusundaki tasarıları aynı" demesi CHP'li bir kişinin tepkisine neden oldu. Yaşanan tartışmalar büyüyünce CHP'li olduğunu söyleyen Mehmet Soyer (62) dışarıya çıkarıldı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 'Terör, Yeni Anayasa ve Bölgesel çözüm' konulu konferans için Zonguldak'ın Ereğli ilçesine geldi. Konferansa gelenlerle selamlaşan Perinçek, konuşmasına yeni anayasa konusu ile başladı. Perinçek'in, "Bu anayasa girişimi, anayasaya canlı bombalar sokuyorlar. Canlı bombalar Suruç'ta patlıyor. Ankara'nın göbeğinde patlıyor. Şimdi o canlı bombaları anayasada patlatmak istiyorlar. AKP'nin ve -ne yazık ki, ne yazık ki diyorum- Cumhuriyet Halk Partisi ve HDP'nin, üçünün anayasa konusundaki tasarıları aynı" dediği sırada konferansı dinlemeye gelen Mehmet Soyer isimli vatandaş, Perinçek'in bu sözlerine tepki gösterdi. Soyer, Perinçek'e 'Olmaz başkan, CHP'yi ağzına alma' diyerek tepki gösterdi, ardından salondan çıkmak istedi. Doğu Perinçek'in kendisinden salonda kalması yönündeki sözleri üzerine yerine oturan Soyer, bu kez de konferansa gelenlerle tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Mehmet Soyer salondan çıkarılmak istendi. Salon dışına çıkarılan Mehmet Soyer basın mensuplarına, "62 yaşındayım ve 40 yıldır da Cumhuriyet Halk Partili'yim. Bu genel başkanım da 40 yıldır benimle mücadele eden bir insandır. Ben onu kötülemiyorum. Ama belgeleri olmadan Cumhuriyet Halk Partisi'ni suçlamasına taraftar değilim. Ama bu belgeye imza attıysa genel başkanım, milletvekillerim ben de şerefsiz olarak soracağım o soruyu. İstifa edeceğim partimden. Benim partim buna imza atamaz. Cumhuriyeti kuran bir parti bunu yapamaz" dedi.

Bu haber 1865 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler