Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMESİNE HİZMET EDİYORLAR...

TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMESİNE HİZMET EDİYORLAR...

TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMESİNE HİZMET EDİYORLAR...

27.Şubat.2016 Cumartesi 20:32
A A A

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yeni anayasının PKK ve HDP tarafından çıkarılmak istendiğini iddia etti. Perinçek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye ve Rusya düşmanlığı ile Türkiye'nin bölünmesine hizmet ettiğini söyledi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine 'Terör, Yeni Anayasa ve Bölgesel çözüm' konulu konferans veren Doğu Perinçek, ilk olarak yeni çıkarılması planlanan anayasa ile ilgili konuştu. Yeni anayasanın PKK ve HDP tarafından çıkarılmak istendiğini iddia eden Perinçek konuşmasında, "Türk milletini anayasadan çıkartmak istiyorlar. Yani sizi. Ereğlililer, Hakkarilileri, Kırklarelileri, Sinopluları, Rizelileri anayasadan çıkartmak istiyorlar. Bu anayasayı yapan Türk milletiyken, bu Cumhuriyet'i kuran millet Türk milletiyken nerenize batıyor, niçin rahatsızsınız da o Türk kavramını vatandaşlıktan çıkartmak istiyorsunuz? Bakıyoruz bu talep Türk milletini vatandaşlıktan çıkartma talebi PKK ve HDP'nin talebi: 'Türk'ü silin buradan' diyor." ifadelerini kullandı.

Perinçek konuşmasının ilerleyen bölümlerinde Irak, Suriye ve diğer ülkelerde çıkan karmaşanın Amerika ve İsrail'in bölücü projeleri olduğunu, Türkiye ve diğer ülkelerin bu durumda birleşmesi gerektiğini savundu. Amerika'nın Türkiye ile diğer ülkelerin birbirlerine yaklaşmaması için Rusya ve diğer ülkelerle arasında sorun yaşanmasına sebep olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye ve Rusya düşmanlığı ile Türkiye'nin bölünmesine hizmet ettiğini söyledi.

Perinçek konuşmasında şunları söyledi: "Hepsi Amerika tarafından bölünmek istendiğine göre bu bölge ülkeleri ile beraber olacağız. Türkiye ile İran anlaşsın PKK hemen Kandil'de beyaz bayrak çeker. Bakın 15 gün sürmez. Kurşun da attırmaz. İnsan da ölmez. Türkiye ile İran'ın anlaştığı gün PKK derhal beyaz bayrak çeker. Türkiye Suriye ile anlaşsın PYD diye Suriye'nin güneyinde bir şey kalmaz. Orası Suriye'nin toprağı. Suriye'ye bakın, Halep'e kadar geldi. Gittikçe adım adım Türkiye sınırına doğru yaklaşıyor. Çözüm Nedir? Bu bölge ülkeleri ile vatan bütünlüğünü birbirine bağlamak. Suriye'nin vatan bütünlüğü, Türkiye'nin vatan bütünlüğü. Irak'ın vatan bütünlüğü bizim vatan bütünlüğümüz. Bu ülkelerden birisi bölünmeye başladı mı cam kırığının ilerlemesi gibi. Biz oraya çizgi çeksek sınırdır desek. O cam orayı dinler mi? Kırık devam eder. Bölgede ki çatlaklar birbirine sirayet ediyor. Bulaşıyor, yayılıyor. O bakımdan bölge ülkeleri, Türkiye'si, Suriye'si, Irak'ı, İran'ı, Azerbaycan'ı işbirliği yapacak bölücülüğe karşı. Amerika'sı da bu beraberliğe boyun eğer. Dikkat edersek Amerika sürekli ne yapmaktadır. Bu bölge ülkelerinin birbirlerine yaklaşmasını önlemeye çalışıyor. Türkiye ile İran dost olmasın. Türkiye ile Irak, Suriye dost olmasın. Türkiye ile Rusya birbirine yakınlaşmasın. Türkiye sürekli Rusya ile cebelleşsin, düşman vesaire olsun. Rusya'nın uçağı düşürülsün ki Amerika ve İsrail bölücü projelerini geliştirmeye devam edebilsin. Amerika'nın siyasetleri de bunlar. Bu siyasetlere hangi siyasetle karşı koyabiliriz. Bu bölge ülkelerini birleştiren siyasetle. İşte bugün Tayyip Erdoğan yönetimi tam tersini yapıyor. Suriye düşmanlığı ile Türkiye'nin bölünmesine hizmet ediyor. Rusya düşmanlığı ile Türkiye'nin bölünmesine hizmet ediyor. Suriye ve Rusya düşmanlığı politikaları sonuç itibari ile Türkiye'nin bölünmesine yol açacak."

Bu haber 1902 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler