Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > SORUNLARI MECLİSE TAŞIYACAKLAR...

SORUNLARI MECLİSE TAŞIYACAKLAR...

SORUNLARI MECLİSE TAŞIYACAKLAR...

01.Mart.2016 Salı 19:05
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Başkanı Sertan Ocakçı, beraberindeki heyet ile birlikte Ören Yenimahalle'de vatandaşlarla bir araya geldi. Yapılan görüşmede Sertan Ocakçı, mahalle halkını sorunlarını dinledikten sonra bu sorunları Belediye Meclisine taşıyacaklarını kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı Ören Yenimahalle sakinleriyle birlikte mahalle kahvesinde, mahallenin sorunlarına ve sıkıntılarına çözüm bulabilmek için toplantı yaptı. Toplantıya CHP İlçe Başkanı, İlçe Yöneticiler, Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve mahalle sakinleri katıldı. Konular ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Mahalleyi ziyaret eden CHP İlçe Başkanımız mahalle sakinleri ile konuşup dertlerini, sıkıntılarını dinledik. Konuyu bildiklerini söyleyen CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, konuyu CHP Belediye Meclis Grubuna taşıyacaklarını ve Belediye Meclis’inde konuyu gündeme getireceklerini söyledi.

Yapılan toplantıda konuşan mahalle sakinleri "7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri öncesi kaldırılan Zabıta Kulübesinin mahalleye seçim sonrasın da tekrar getirildi ve verilen sözler tutulmadı. Ceza işlemlerinin iptali, mahallenin imara açılmasını ve acil olarak 18. Madde uygulamasını istiyoruz. Çatı yapımına dahi iizn verilmiyor. Çatısı olmayan evleri yağmurlarda su basıyor. ısı yalıtım ve montalama dahi yaptıramıyoruz. yapılan kanalizasyon her yağmurda sorun oluyor. Bu sorunu defalarca belediyeye iletmememize rağmen çözüm bulunamadı. izinsiz inşaat gerekçesi ile bizlere ceza yağdırdılar.  Tamamlanmayan kanalizasyon hatları için başvuru yaptığımızda boruların mahalleli olarak bizim almamız gerektiği ve Belediyenin sadece kepçe yardımı yapabileceği söylendi. " dediler.

CHP ilçe başkanı Sertan Ocakçı ise konuşmasında mahalleli ile birebir görüşüp sorunları yerinde görüp, dinleyip çözüm için bu konuları belediye meclisine götüreceklerini kaydetti. Ocakçı konuyla ilgili olarak açıklamasında "CHP İlçe Başkanı, Mimar ve Belediye Meclis Üyesi olarak, çözüm önerilerini masaya yatırdığımız mahalle toplantısında,  Mahalle de ve yerinde yaptığımız incelemede asfalt sıkıntısının en üst seviyelere kadar çıktığını gördük.  Bize aktarılan sorunların çözümü noktasında konuları CHP Belediye Meclis Grubuna ve Belediye Meclis’ine taşıyacağız. Bunun için mahallelimize söz verdik. Bu konular Ereğli'nin konularıdır. Gerekli dikkati göstereceğiz ve takipçisi olacağız"  dedi

Bu haber 1554 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler