Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > BELEDİYEYİ GERİ İSTİYORLAR...

BELEDİYEYİ GERİ İSTİYORLAR...

BELEDİYEYİ GERİ İSTİYORLAR...

02.Mart.2016 Çarşamba 19:30
A A A

Zonguldak’ta düzenlenen bir program öncesi partilerinin Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaret eden CHP Parti Meclisi Üyeleri li Ali Öztunç ile Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, partililerden 2019’da yapılacak seçimlerde Ereğli Belediyesi’ni kazanmalarını istedi.

CHP PM Üyeleri Ali Öztunç ile Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu partilerinin Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Partililerle bir araya gelen PM üyeleri 2014 seçimlerinde kaybedilen Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’nı 2019’da yeniden kazanmalarını istedi. Parti binasında konuşan CHP PM üyesi  Ali Öztunç, CHP’nin parti içi çekişmeler nedeniyle kaybettiğini belirterek “Ereğli Belediyesi’ni yeniden almamız gerekiyor. Yakışıyor mu Ereğli’ye bu belediye? AKP yakışıyor mu Ereğli’ye? Parti içerisindeki dargınlık ve küskünlükleri bir taraf bırakmamız lazım. Ortada yemek yok, biz yemeği kim yiyecek? Onun kavgasındayız. CHP’nin altı okunu tekrar şu meydana dikmemiz gerekiyor. Biz çalışacağız, sizde çalışacaksınız. Belediyeyi almak için en büyük emeği burada sizlerin vermesi gerekiyor. Örgüt içi meseleleri tartışmadan çalışacağız. Seçim zamanı gelir, kimin aday olacağına bakılır. Ama şimdi bütün CHP’liler adaymış gibi çalışmak zorunda. 2019’da Ereğli Belediyesi’ni yeniden almamız gerekiyor” dedi.

Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ise Ereğli Belediyesi ile İskenderun Belediyeleri’nin kaybedilmesinin sebeplerinin benzer olduğunu söyledi. Dudu konuşmasında şunları dile getirdi;“ Ereğli ve İskenderun’un çok benzer tarafları var. İkisi de çok güzel sahil kenti. İkisi de çelik sektörünün kalbi. İskenderun bölgesi Türkiye çelik üretiminin bu gün yüzde 55’ini karşılıyor. Ereğli’de çelik sektörüm içerisinde çok önemli bir yer tutuyor. Maalesef bir benzerliğimiz daha var. Son 30 Mart 2014 seçimlerinde her iki kentte de belediyeyi kaybettik. Belediye CHP’de iken aşağı yukarı benzer nedenlerle bunların detayına girmek istemiyorum. Her iki kenti de maalesef AKP’ye teslim ettik. Bu ne Ereğli’ye nede İskenderun’a yakışmıyor. Bunu sonuçta kendi ellerimizle yaptık. Bunda Ankara’nın da, Ereğli’nin de hepimizin hatası var. Bundan sonra bu hatalara düşmeyeceğimizi umuyorum. 2019’da ki seçimlerde her iki belediyeye de CHP’nin altı oklu bayrağını dikeceğiz, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”

Bu haber 2485 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler