Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > EREĞLİ'YE MÜJDE FAKÜLTESİ KURULSUN...

EREĞLİ'YE MÜJDE FAKÜLTESİ KURULSUN...

EREĞLİ'YE MÜJDE FAKÜLTESİ KURULSUN...

10.Mayıs.2016 Salı 16:23
A A A

Zonguldak'ın  Ereğli ilçesi MHP  ilçe Başkanı Talat Şeker, kamuoyunda tartışılan üniversite ve fakültelerle ilgili değerlendirmesinde verilen sözlerin bir an önce tutulmasını istedi.

Şeker, yazılı açıklamasında Ereğli’de “Müjde Fakültesi” adında bir fakülte kurulmasını önererek, “Sürekli müjde verdiklerini” belirttiği iktidar partisi yetkililerini eleştirdi. Kdz Ereğli’de her kesimin ve herkesin hemfikir olduğu Üniversite-Fakülte konusunda bir adım ilerlenmemesinin nedenini soran MHP İlçe Başkanı şunları kaydetti: “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tam bir yıl önce, Erdemir AR-GE Açılışında ilk müjdeyi verdi: Erdemir Metalurji Fakültesi kuracak.  11.02.2013 Erdemir Genel Müdürü Fatih Osman Tar'a, kendi isteği ile basına kapalı ziyaretimizde, Oyak Vakfı'nın Eğitim müdürlüğünün olduğu yere Metalurji Fakülteli Vakıf Üniversitesi kurabileceğini ilk kez MHP ilçe teşkilatımız tarafından iletilmiş ve pozitif karşılanmıştı. Milletvelili Çaturoğlu yaklaşık bir yıl önce Müjdeyi verdi: Eski hastanenin BEÜ'ye devrini bakanlık onayladı. Temmuz 2015. Ağustos 2012'de İlahayat fakültesini Ereğliye çok gören, İlahayat Fakültesini Ereğli'den Zonguldak'a alan, Rektör Mahmut Özer Müjde verdi: BEÜ Senatosu Turizm Fakültesini Ereğli'ye onayladı. Ekim 2015.

Akp ilçe Bşk.Fatih Çakır: Erdemir 50.yıl Müjdesi verdi, Erdemir fakülte yapacak.(52.yıla girmek üzereyiz) Aralık 2015. Eski hastanenin BEÜ'ye devrinden sonra, Avan Projesinin masrafını ve yapımını üstlenen ama şuana kadar gerçekleştirmeyen TSO Bşk. Yaşar Tetiker; Kdz.Ereğli'ye TOBB Vakıf Üniversitesi yapabiliriz .Nisan 2016.”

“MÜJDELERİNİ BİR ADIM İLERİ GÖTÜRSÜNLER”

 Üniversite konusunda ilçeye verilen sözleri değerlendiren Şeker şunları kaydetti:“Yani Kdz. Ereğli'mize: 1.Erdemir, Metalurji Fakültesi yeri ile beraber söz vermiş. 2.BEÜ senatosu Turizm Fakültesine onay vermiş. 3.TSO Vakıf Üniversitesi yapmak istiyor. Şuana kadar elde var sıfır.Şimdi, Kdz. Ereğli: Unu, yağı, şekeri olan Müjdeci Fatih Çakır'dan ve Müjdeci Faruk Çaturoğlu'ndan: Müjdelerinden bir, iki adım ileri gitmelerini ve Üniversite/Fakülte ihtiyacımızı hayata geçirmelerini bekliyor" dedi.

Bu haber 2149 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler