Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > CHP' DEN ALTERNATİF TÖREN

CHP' DEN ALTERNATİF TÖREN

CHP' DEN ALTERNATİF TÖREN

19.Mayıs.2016 Perşembe 14:05
A A AZonguldak'ın Ereğli ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Alternatif çelenk sunumu gerçekleştirildi. Törende konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe başkanı Sertan Ocakçı "Hedef 2003 değil ilelebet Cumhuriyettir' dedi.

19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı resmi töreninin sona ermesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi lçe başkanlığı tarafından düzenlene alternatif törende parti çelengi anıta kondu. Çelenk sunumunun ardından açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli ilçe Başkanı Sertan Ocakçı "Hedef 2003 değil ilelebet Cumhuriyettir' dedi.  Ocakçı açıklamasında "Bugün, Mustafa Kemal'in Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönül’e dolaşmasının 97. yıldönümü. Bugün 19 Mayıs işgal atındaki bir ülkenin, kurtuluş mücadelesinde aklının ve yüreğinin özgürleşerek özgürlüğün ve demokrasinin topraklarımıza tohumlandığı gün. 19 Mayıs, sadece Türk Millî kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır. Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder’in rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır.19 Mayıs, gençlik ve gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.Sevgili Gençler, Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bilmelisiniz ki; Resmi bayramların yasaklanmaya çalışıldığı, terörle toplumun susturulmaya çalışıldığı günler Türkiye'sinde, 19 Mayısın anlamı daha da büyüyor. Gençler; Sizler, Atatürk'ün eserlerinin temel taşısınız.Gençler, Unutmamalısınız ki;  Sizlere emanet edilen bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramında, bizler, Ulu Önderimizin bize emanet ettiği Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak, özgürlük ,demokrasi ve laiklik mücadelesinde yerimizi almak için buradayız.Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Sevgili Gençler, Hedef 2023 değildir, hedef ilelebet Cumhuriyettir.Bu gün Ulu Önder’in Samsun'un vatanperver insanlarını selamlarken taşıdığı duygularla, sizleri selamlar, bayramınızı kutlarım" dedi.

Partililer anıt önünde attıkları 'Türkiye Laiktir Laik kalacak' 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganlarının ardından dağıldı.

Bu haber 2417 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler