Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Eğitim > EKAP'A BİLDİRİLDİ, İHALESİ YAPILIYOR

EKAP'A BİLDİRİLDİ, İHALESİ YAPILIYOR

EKAP'A BİLDİRİLDİ, İHALESİ YAPILIYOR

26.Mayıs.2016 Perşembe 12:50
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde tekli eğitime geçiş için büyük öneme sahip olan Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu’nun ihalesi 3 yıl sonra EKAP’a bildirildi.

Zonguldak Ereğlili eğitim gönüllüsü olan Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çiftinin 3 yıl önce bağış yaptığı ve dönemin Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ile protokolünü imzaladığı 24 derslikli okulun yapımı için ihalesi sonunda EKAP’A bildirildi. Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu’nun ihalesinin 1 ay içerisinde yapılıp, inşaatına kısa sürede başlanması bekleniyor.

Zonguldak’ın tüm ilçelerinde fiziki koşullar iyileştirilerek tekli eğitime geçilirken, Kdz. Ereğli’de ise bazı okullarda ise fiziki yetersizlik nedeniyle halen daha ikili eğitim yapılıyor. Kdz. Ereğli ilçesinde tekli eğitime geçilebilmesi için Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu ile birlikte Kavaklık bölgesine 24’er derslikli bir ilkokul ve ortaokul, yine Gülüç Beldesi’ne de24’er derslikli birer ilk ve ortaokul yapılması gerekiyor. Bu okulların yapımı konusunda gerekli planlama yapılmasına karşın milletvekillerinden gerekli adımları atmaları bekleniyor.

Bu haber 2127 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler