Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Eğitim > BU SERGİ KAÇMAZ...

BU SERGİ KAÇMAZ...

BU SERGİ KAÇMAZ...

03.Haziran.2016 Cuma 18:16
A A A

 

Zonguldak’ Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Karadeniz Ereğli Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencilerinin hazırladığı 'Grafik Programı Tasarımı sergisi' polis evinde düzenlenen tören ile açıldı.

Polis evi çay bahçesinde düzenlenen açılışa Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago ile Grafik Tasarım Öğretmenleri Ayşegül Şenlitürk, Samet Uyar, Oğuz Tuncel ile geçtiğimiz yıl açılan program kapsamında ilk yılını tamamlayan öğrenciler katıldı. Serginin açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, açılış sonrasında 80 örencinin bir yıl içinde ortaya koyduğu 114 çalışma hakkında Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Bircan Topçu Yurdigül’den bilgi aldı.

Bilgisayar programları destekli de üretilen çalışmalar yanı sıra el çizim tekniği uygulanarak sergide yer bulan eserler, ilgi uyandırdı. Sergi hakkında açıklamada bulunan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal "Birinci sınıfta olmalarına rağmen çalışmaları çok başarılı buldum. Öğrenci arkadaşlarımızı tebrik ederim" dedi.

Meslek Yüksek okulu Müdürü Doçent Doktor Aysel Memiş ise öğrencilerinin çok güzel bir çalışma sergilediklerini ve bundan dolayı da öğrencilerini kutladığını söyledi. Serginin, 5 Mayıs Pazar 17.00’a kadar gezilebileceği, gösterilen eserlerin ise bunları yapan öğrencilere destek olması amaçlı satılabileceği kaydedildi. 

Bu haber 2055 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler