Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Eğitim > KAYMAKAM ÖĞRENCİLERDEN NE İSTEDİ?

KAYMAKAM ÖĞRENCİLERDEN NE İSTEDİ?

KAYMAKAM ÖĞRENCİLERDEN NE İSTEDİ?

17.Haziran.2016 Cuma 14:02
A A AZonguldak'ın Ereğli ilçesinde 2015-2016 Eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Kepez İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene katılan Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu konuşmasında , çocuklara yaz tatilinde faydalı işlerle uğraşmaları gerektiğini vurgularken, Bilgisayarda fazla kalmamalarını, bilgisayarla fazla uğraşıldığında bazı rahatsızlıkların ortaya çıktığını söyledi.

2015-2016 Eğitim öğretim yolı bugün düzenlenen karne dağıtım töreni ile sona erdi. Ereğli genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 33 bin 500 öğrenci karne sevinci yaşarken, resmi tören Kepez İlkokulunda gerçekleştirildi. 300 öğrencisini mezun eden okulun bahçesinde düzenlenen tören Saygı durulu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende ilk olarak mezun olan arkadaşları adına konuşan Ezgi Yılmaz, 4 senedir eğitim gördükleri okullarından mezun olmanın sevincini yaşarken, okullarından ve öğretmenlerinden ayrılacak olmanın hüznünü yaşadıklarını söyledi.

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında, yaz tatilinde öğrencilerin faydalı işlerle uğraşmaları konusunda öğütler verdi. Öğrencilere bilgisayar başında fazla kalmamaları konusunda da uyarılarda bulunan Madenoğlu "Yani okula devam ederken ders çalışan sizler okul tatil olduğu zaman ille yatacaksınız, hiçbir şey yapmayacaksınız anlamında bir zaman dilimi değildir. Tam tersine başka işler yaparak, ailenize yardım ederek, gerekirse köyümüzde evimizin önündeki bahçede çalışarak anne, babanıza ve çevrenize yardımcı olarak bu tatili geçireceksiniz. Bilgisayardan faydalı programlar hariç olabildiğince uzak durmaya çalışacaksınız. Bilgisayar faydalı bir alet ama bazı nedenlerden ötürü başında fazla kalan insanlara zarar veriyor. Gözlerine zarar veriyor, oturuş şeklini bozuyor, vücut şeklini bozuyor, beyine zarar veriyor, zamanınızı çalıyor. O nedenle faydalı olmayan programların başında asla ve asla uzun süreler geçirerek bilgisayarın başında fazlaca oturmayınız. Tıpkı öğretmenlerin dediğini yaptığınız gibi anne, babanızın ve büyüklerinizin dediğini de yapınız" dedi.

Madenoğlu, velilere karneleri kötü olan öğrencilerin üstüne fazla gidilmemesini, karnesi iyi olan çocuklarında fazla şımartılmaması gerektiğini vurguladığı konuşmasında "Sevgili velilerimiz; sizler de böyle yavrulara sahip olmaktan ötürü gurur duymalısınız. Yavrularımız bizlerin geleceğidir. Gelecek onlarda saklıdır. Onların iyi insanlar olarak yetişmeleri sadece öğretmenlerimize tebliğ edilen bir görev değil aynı zamanda siz velilere de verilen bir görevdir. O yüzden çocuklarımızın okullarında aldıkları güzel bilgileri, güzel huyları sizler de tatil döneminde ve diğer zamanlarda pekiştirerek, çocuklarımızın memleketine, milletine ve vatanına faydalı insanlar olarak yetişmesini sağlamakla yükümlüsünüz. Sevgili öğretmenler; sizler de önceki yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da edindiğiniz yararları bilgileri öğrencilere aktardınız. Gerçekten de yorulsanız bile tatlı bir yorgunluğu şuan hissediyorsunuz. Siz de dinlenme sürecine girdiğiniz zaman da kendinizi daha da yetiştirici işlerle uğraşmanızda da fayda var. Ben bu duygu ve düşüncelerle sizlere başarılı bir eğitim öğretim yılının arkasından hoş bir tatil diliyorum. Karnelerinizdeki başarılar sizleri sevindirsin ama kibirli bir duruma itmesin. Başarısız karne alan öğrencilerimiz de bunu bir üzüntü kaynağı olarak görmesin, önümüzdeki yıllarda başarılarını daha fazla arttırmak için bir dayanak olarak görsünler"

Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz da, tatillerin öğrencilerin dinlenmeyi hak ettiği dönemler olduğunu ancak dinlenmenin de sadece boşa vakit geçirmek olmadığını belirterek, "Tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek, eğlenirken öğretilecek birçok oyunların olduğu gibi zayıf olduğunuz konularda kendinizi yetiştirme fırsatını da elde etmiş olacaksınız. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü okumak, problemlerin ve sıkıntıların kaynağını kurutur. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize sağlıklı, neşeli tatil geçirmelerini diliyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyelerince öğrencilere sınıflarında karneleri verildi. Kaymakam Madenoğlu’nun isteği üzerine töreni takip eden gazeteciler de çocuklara karne vererek, onların heyecanına ortak oldu. Törene Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Kdz.Ereğli Belediye Başkan Vekili Ayhan Atay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Aksoy, Okul Müdürü İsmail Aykılıç, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Bu haber 1694 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler