Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > HİÇ KİMSE TÜRK DEVLETİNİ TERÖRLE TERBİYE EDEMEZ

HİÇ KİMSE TÜRK DEVLETİNİ TERÖRLE TERBİYE EDEMEZ

HİÇ KİMSE TÜRK DEVLETİNİ TERÖRLE TERBİYE EDEMEZ

03.Temmuz.2016 Pazar 22:53
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Ak Parti ilçe teşkilatı, bölge Milletvekillerinin de katılımı ile iftar programı gerçekleştirdi. İftarda konuşan Ak Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu " Hiç kimsede Türk devletini terörle terbiye edemez" dedi.

Ereğli Ak Parti ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 22. ve 23. dönem milletvekili Fazlı Erdoğan, İl Genel Meclis üyeler,i, Milletvekili adayları, partinin değişik kademelerinde görev alanlar, belde başkanları, önceki dönem başkan ve yöneticiler katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin arından ezanın okunmasıyla ardından programa katılanlar oruçlarını açtı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Fatih Çakır, iftara katılan herkese teşekkür etti.

İl Başkanı Zeki Tosun ise konuşmasında iftara katılanlara teşekkür ederken, dolu dolu bir Ramazan ayını geride bırakırken Ramazan Bayramı’nı da hep birlikte kutlamanın huzurunu yaşadığını söyledi.

Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise konuşmasında terör örgütlerinin Ramazan ayında bile durmadan sivilleri katlettiğini, İslam adına hareket etiğini söyleyen teröristlerin İslam adına değil, Dünyaya hakim güçler tarafından maşa olduklarını söyledi. Çaturoğlu konuşmasında "Öncelikle bu programa gelen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Ramazan ayı bereketin bolluğun, dayanışmanın, kaynaşmanın birlik beraberliğin doruk yaptığı bir ay. Bu duyguları hep beraber dolu dolu yaşadık. Tabi zaman zaman bizi üzen ve canımızı sıkan hadiseler olmadı değil. Özellikle dünyada, Müslüman coğrafyalarda devam eden savaşlar, o savaşlarda verdiğimiz canlar kayıplar. terörle mücadelede kaybettiğimiz askerlerimiz, polislerimiz, yaralılarımız. Yine Ramazan ayı olmasına rağmen ne adına hizmet ettikleri hareket ettikleri belli olmayan bir terör örgütü tarafından Atatürk Hava limanında onlarca canımızı kaybettik. Hayli de yaralımız var.  Terör de Ramazan ayı boyunca hiç durmadı. Aslında kendini İslami olarak kabul eden bu örgütlerin İslamiyet ile ilgili uzaktan yakından hiç bir ilgileri yok. Çünkü Peygamberimiz zamanında Ramazan haram aylardan sayılmış. Tartışmalar, münakaşalar, savaşlar hepsi bırakılmış. Baltalar gömülmüş. Ama bugün maalesef İslam adına hareket ettiğini söyleyen bu teröristler hiç acımadan sivil Müslümanları, Türk ulusu evlatlarına şehit etmektedirler. Buradan hareketle baktığımızda İslamiyet ile bir alakalarının olmadığı Dünya ya hakim güçler tarafından kullanılan maşa oldukları ortadadır. Aynen PKK gibi, PYD gibi, DHKP-C ve diğer örgütler gibi. Ama biz bunlarla mücadelede hiç bir zaman geri adım atmadık. Atmayacağız. Hiç kimsede Türk devletini terörle terbiye edemez.  Biz bu badireyi geçmişte çok gördük. Atlattık. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde yine atlatacağız. Son dakikaya kadar da mücadelemizi devam ettireceğiz. 2 gün önce Kadir gecesini idrak ettik. Geçmiş Kadir gecenizde mübarek olsun diyorum. Önümüzde Ramazan bayramımız var. Şimdiden tüm kardeşlerimizin de Ramazan bayramlarını kutluyorum" dedi.

Düzenlenen iftar programı çay sohbeti ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Bu haber 2409 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler