Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Ekonomi > EREĞLİ'NİN EN BÜYÜK YATIRIMI...

EREĞLİ'NİN EN BÜYÜK YATIRIMI...

EREĞLİ'NİN EN BÜYÜK YATIRIMI...

06.Eylül.2016 Salı 13:10
A A A

Kdz. Ereğlili sanayici Fevzi Özdemir tarafından yapımına 3 yıl önce başlanan Erdemir Caddesi üzerindeki Özdemir Park AVM'nin bir bölümü bu gün açılıyor. Sanayici Fevzi Özdemir AVM inşaatının yaklaşık 50 milyon TL'ye mal olduğunu ve 300 kişinin direk istihdam edileceğini söyledi.

12.000 m2’lik kiralanabilir brüt alan ve 52 ulusal ve yerel marka, 300 kişilik istihdam, Ereğli’de ilk kez açılan modern sinema, Yepyeni çocuk oyun alanı, Yerel ekonomiye katkı sağlayan bölgedeki en yeni ticari ve eğlence &hobi merkezi, Yaklaşık 50 Milyon TL’lik bir yatırım alanı bulunan Özdemir Park açılış öncesinde basın mensuplarına tanıtıldı.  12.000 m2 brüt kiralanabilir alan ile yeni mekan Karadeniz Ereğli'de Erdemir Caddesi'nde yer alan Özdemir Park, komşu alanlar ve hizmet sağlayıcılara yaklaşık 300 yeni doğrudan iş yaratımı sağlayacak.

Açılış öncesinede basın mensuplarına tanıtımı yapılan Alış veriş merkezinin sahibi Fevzi Özdemir, AVM'nin Özdemir ailesinin 47 yıllık hayali olduğunu söyledi. Özdemir Boru Yöneticisi Fevzi Özdemir konuşmasında "Bu gördüğünüz Alışveriş Merkezi, Özdemir Ailesi’nin 47 yıllık bir hayaliydi. Şu anda bu hayalimizin gerçekleşmiş olmasından dolayı büyük bir mutluluk duymaktayız. 1969 yılında bu alışveriş merkezinin oturduğu alan 5.000m² büyüklüğünde 44 hissedarı olan bir tarlaydı. Özdemir ailesi hissedarların satmakta olduğu hisseleri alarak on sene içerisinde bu yeri almış oldu”  sözleriyle dikkat çekti.

Özdemir, yaklaşık 50 milyon TL’lik bir yatırıma sahip olan avm’den ne kadar ciro beklendiği sorusuna ise “ Hem bu ülke, hem de Ereğli bizim için çok kıymetli ve çok değerli. Biz, 1969 yılından beri ülkemize ve Ereğli’ye değer katmak için çalışan bir aileyiz. Ve bu projede tamamıyla bu düşüncelerle yola çıkılarak yapılmıştır. Amacımız Ülkemize ve Ereğli’ye yeni bir değer daha katmaktır. Dolayısıyla öncelikli hedefimiz ciro bekletisi olmamıştır.” yanıtını verdi.

Özdemir Park, AVM Müdürü Şuayben Güneş ise " Özdemir Park Alışveriş Merkezi'ni sadece bir alışveriş merkezi olarak planlamadık. Ereğli'nın en yeni ve en modern buluşma noktası, sunduğu ayrıcalıkları ile ailenin tüm fertlerinin sosyalleşebileceği ve birlikte güzel vakit geçireceği bir yaşam merkezi olarak hayata geçirdik. Ereğli'nın en yeni ve modern tek sineması, birbirinden farklı ulusal markalar, farklı tatları barındıran ve yeme-içme alternatifleri sunan restoranları, ayrıcalıklı etkinlikleriyle Ozdemir Park Alışveriş Merkezi’nin kentin yeni buluşma noktası olacağına inanıyoruz. 300 kişiye istihdam sağladığımız Alışveriş Merkezi’mizle şehrimize sosyal ve kültürel fayda da sağlamaktayız." şeklinde konuştu.

Çocuk alanlarının yanı sıra sinemanın da varlığı ziyaretçilerinin dikkatini çekmek konusunda Alışveriş Merkezi'nin gücüne güç katacak, çünkü her iki alan da Ereğli için çok yeni ve yeniliklere açık. Özdemir Park alışveriş merkezi 6 Eylül'de halka açılan 7 sinema salonuna sahip. Avşar sineması ülke genelinde 16 Alışveriş Merkezinde faaliyet göstermekte olup ve Türkiye'deki faaliyetlerine 1984 yılında başlamıştır.  Çocuk oyun alanı operatörü Funny Day ise 2009 tarihinde kurulmuştur. Marka Türkiye'de 16 şehirdeki 24 dükkanda faaliyet göstermektedir

EREĞLİ'DE İLHAM VERİCİ BİR MARKA

Ereğli'de yaşayan ve Ereğli'yi ziyaret edenler için yeni bir buluşma noktası olan Özdemir Park, aileleri ve tüm ziyaretçileri zenginleştirici ve yenilikçi bir deneyim yaşatmak için, şehirde bir referans noktası olacak şekilde tasarlanmıştır. Erdemir Caddesi'nde yer alan merkez şehrin merkezi bölgesinde yer almakta olup ilk yılında yaklaşık 5 milyon ziyaretçiye ulaşacaktır.

6 Eylül 2016 tarihinde kamuya açılacak bu merkez şehirde önemli bir yer işgal etmektedir, 5 katta, 12.000 m2 brüt kiralanabilir alana (GLA) yayılmış toplam 52 dükkan, 9 restoranıyla hizmet eden bir yemek katı ve 2 kattan oluşan 400 park alanına sahiptir. Ereğli'de Erdemir Caddesi'ndeki öncelikli mekan olan Özdemir Park etki alanındaki yaklaşık 600.000 kişiye hizmet ederek, tam bir gelişimle modern bir alanda faaliyet göstermektedir. Özdemir Park şehrin ticari yapısına değer katan sineması, birçok ulusal ve yerel markası ile dikkat çekmektedir. Alışveriş Merkezi hakkındaki tüm girişimler ve haberlere Facebook'dan ve web sitesinden ulaşılabilir.

Bu haber 5079 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler