Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > ÖLDÜREMEDİLER, GÜÇLENDİRDİLER...

ÖLDÜREMEDİLER, GÜÇLENDİRDİLER...

ÖLDÜREMEDİLER, GÜÇLENDİRDİLER...

13.Eylül.2016 Salı 6:20
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Ak Parti ilçe teşkilatında bayramın birinci günü bayramlaşma programı düzenlendi. Yapılan konuşmalarda ağırlıklı olarak 15 Temmuz darbe girişimine yer verilirken, yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verildi.

Ereğli Ak Parti ilçe başkanlığında düzenlenen bayramlaşma programına Partinin Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Özcan Ulupınar, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Fatih Çakır, Belediye Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Programda ilk konuşmayı yapan Ak Parti Ereğli ilçe başkanı Fatih Çakır "Bugün aynı zamanda 12 Eylül 2016. 12 Eylül deyince yaşı bizden büyük olanlar çok daha iyi anlayacaktır. Bugün 12 Eylül ihtilalının 36. yıldönümü. İhtilalları bir kez daha kınıyoruz. 15Temmuz' da da bu aziz milletimize karşı yapılan o iğrenç saldırıyı o ihanet saldırısını Fettullahçı silahlı terör örgütünü bir kez daha kınıyoruz. Lanetliyoruz. Bu milleti iç savaşa sürükleyecek çalışmaları yapanları şiddetle kınıyoruz" dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise konuşmasında 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında 27 gün boyunca Demokrasi nöbetlerini tuttuklarını ve meclis kararı ile Darbe sonrasında Çetin Apatay bulvarı ismini alan bulvarın ismini meclis kararı ile Ömer Halis Demir bulvarı olarak değiştirdiklerini, 29 Ekim'de de açılışını gerçekleştireceklerini söyledi. Uysal konuşmasında "Biz 12 Eylül'ü gördük. O günden sonra 15 temmuz darbe girişimini de gördükten sonra, Darbe girişimi sonrasında darbe ile konan isimleri Ereğli'den kaldıralım dedik. Bugünden sonra, geçen mecliste de kararını aldık. Oy birliği ile adı Şehit Ömer Halis Demir bulvarı oldu. Şunu gerçekten gururla paylaşıyorum. Sadece ben değil, özellikle Ereğli halkı ve Ak Parti camiası da bunu paylaşmamız lazım. Çünkü böyle güzel bir bulvara, yenilenen bir bulvara çoğu ilçeye nasip olmamıştır diye düşünüyorum. Bizim şansımız vardı. Zaten o bölgede ki çalışmalarımız yarıya gelmişti. İnşallah' da 29 Ekim' e kaldırımları, engelli kaldırımlarıyla, Sığla ağaçlarıyla ve oya ağaçları ile 120 tane ağaç da dikiyoruz oraya. Çok güzel bir bulvar olacak" dedi.

ULUPINAR "ÖLDÜREMEDİLER AMA GÜÇLENDİRDİLER"

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar' da konuşmasında hükümet olarak bir çok terör örgütü ile mücadele ettiklerini ancak, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ölmediklerini ancak daha da güçlendiklerini kaydetti. Ulupınar konuşmasında "Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz. Bir taraftan hainlerle mücadele ediyoruz. FETÖ denen hainlerle mücadele ediyoruz. Bir taraftan AB, ABD, Batı, dünyanın bir çok noktasında maalesef üzülerek söylüyorum. Bizi istemeyen düşmanlarla mücadele ediyoruz. Kalleşlerle mücadele ediyoruz. Bir taraftan da yatırım yapıyoruz. Şu Kurban bayramında Van'da patlama oldu. Ak Parti il binasına yakın bir noktada bombalı aracı patlattılar. 50 tane yaralı var. 2 si ağır. Onlarda polis. Allah göstermesin. Son yılların en büyük operasyonları yapılıyor. Bizim kendi ürettiğimiz cihazlar. O insansız hava araçları nokta operasyonları gerçekleştiriyor. Bugün çok  şükür yüzden fazla general o üniformayı giymiş, hainlik yapmış, ona rağmen terörle mücadele ediyoruz. Suriye'ye giriyoruz, oraya huzur ve sükunet gelsin diye mücadele ediyoruz. Yatırımları gerçekleştiriyoruz. Bir de devletin içine sızmış olan hainlerle mücadele ediyoruz. Bu arada hani etrafınız da vardır. Bizim alakamız yoktu. Bizimde şu yakınımızı aldılar. isimlerini verin. Sorarız. Çok da bir yetkimiz yok ama. Varsa bir yanlış dönülür. Oldu, bir kaç tane oldu. Görevine iade ettiler. Sorun ve problem olmaz. Şunu söylemek istiyorum. Öldüremediler ama güçlendirdiler" dedi.

EREĞLİ DEVREK YOLUNUN İHALESİNİN YAPILACAK

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar'ın arından söz alan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ise yol yapım çalışmaları ile ilgili çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Özbakır konuşmasında " Zonguldak Devrek arasında ki yolla ilgili teklifler alındı. Değerlendirmeler yapılıyor. Önümüzde ki ay ihaleye çıkıyor. Asfaltı. Peşinden Bakacakkadı Bartın ihalesi, bir aldığım habere göre önümüzde ki hafta Ereğli-Devrek yol ihalesi. Bu haberi aldım ama pek fazla da güvenemiyorum. Aslında güvenilir yerden aldım ama, ne olur ne olmaz. Bu ihale meselesi. İhale kanunu da biliyoruz. En kısa zamanda ihale kanunun değiştirilmesi konusunda da girişim yapacağım. Önümüzdeki hafta Ereğli Devrek yolunun ihalesinin yapılacağını bana söylediler. İnşallah olur ama, önümüzdeki günlerde Ereğli-Devrek yolu ihalesi yapılacak. Zaten Ereğli Zonguldak yolu devam ediyor. Görüyorsunuz. Bir kısmı asfaltlandı. Çalışmalar hızla devam ediyor. Onun haricinde tren yollarını yoluna koyduk. Filyos limanında şantiyeler kuruluyor. Limanın temelini atacağız. Başbakan'ımızı ve Bakan'ımızı bekliyoruz. Bunu göreceğiz arkadaşlar. Zaten ihalesi yapıldı. Şu anda gidin bakın. Bugün müteahhit ile konuştum. Şantiyeler kuruluyor. Orada da korkunç bir faaliyet olacak. Müthiş bir faaliyet olacak. Biz arkadaşlarımız olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Programda son konuşmayı ise Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun yaptı. Tosun konuşmasında 15 Temmuz Darbe girişimine değinirken "Bu birlik ve kardeşliğimiz böyle devam ettiği müddetçe, işte 15 Temmuz'da yaşadıklarımızı gördünüz. Bu birlik ve beraberlikle bu hainlere verdiğimiz cevap ortada. Bir kalkışma yaptılar ama karşılarında vatandaşlarımızı, bizleri ve sizleri gördüler. O tankın önüne yatanlar. Silahlara göğsünü siper edenler. Bu vatandaşlar ve sizler olduğunuz müddetçe ülkemizi kesinlikle bölemeyeceklerdir. Bu vesile ile sizlere sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Özcan Ulupınar, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Fatih Çakır, Belediye Meclis üyeleri programa katılanlarla bayramlaştı. Bayramlaşmanın ardından program sona erdi.

Bu haber 2218 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler