Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > 14 YIL AYNI BEDENDE BİRLİKTE YAŞADILAR

14 YIL AYNI BEDENDE BİRLİKTE YAŞADILAR

14 YIL AYNI BEDENDE BİRLİKTE YAŞADILAR

10.Ekim.2016 Pazartesi 0:10
A A A

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce " Türkiye' de ki bu kavga FETÖ-AKP kavgası hikayeden bir kavgadır. Bunlar aynı bedende beslenen iki canlıydı. Şimdi numaradan Fettullah Gülen'i Amerika'dan getirmiş istiyormuş gibi yapıyorlar. Şundan emin olun ki AKP asla Fettullah Gülen'in iadesini istemiyor. Çünkü Fettullah Gülen iade olursa konuşacak. Eski ortaklıklarını anlatacak"

Zonguldak'ın Ereğli İlçesine cenaze için gelen Muharrem İnce Cenaze namazı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İnce partililerle bir araya geldiği çay bahöesinde ilk olarak yaşanan terör olaylarında ki şehit sayılarına dikkat çekti. İnce 2002 yılında bir sene verilen şehit sayısının şimdi bir günde veridliğini iddia ettiği konuşmasında "2002 de bir yılda verdiğim,iz şehit sayısını artık bir günde veriyoruz. Bugünde 10 şehidimiz var. Oslo' da İmralı' da pazarlık yapanlar operasyon emri vermeyen valilerin  hiç birisi ortada yok. Oslo' da CHP'yi şikayet edenler, ortalıkta yok. Genelkurmay başkanı şehit varken şahitlik yapan Genelkurmay başkanı ortada yok. Yine kanı yerde kalmayacak nutukları yine hesap soracağız nutukları var.

FETÖ NÜN AVKATINI KOMİSYON BAŞKANI YAPTILAR

Mecliste kurulan Fettullahçı Terör Örgütünü araştırma başkanlığına getirilen Reşat Peltek'i bir zamanlar FETÖ' nün avukatlığını yaptığını kaydeden İnce " Diğer taraftan da 15 Temmuz' dan bu yana toplumu derinden ilgilendiren bir konu var. Bir darbe girişimi. 1957' den 2016' ya kadar bu topraklarda 10 kez askeri müdahale oldu. Kimi muhtıra idi, kimi darbe idi. Fakat onuncusu bu farklı. Bu bir terör örgütünün eylemi. Şimdi bakın, mecliste bir komisyon kuruldu. Darbeleri araştıracakmış bu komisyon. Başkanı kim? Başkanı FETÖ'nün avukatı. Geçmiş sözlerine bakarsanız, bu konuda FETÖ' nün siyasi uzantıları bugün FETÖ' yü araştıracakmış. Yani bu örgütü çözmeye çalışıyorlar.  Hiç başka yerde aramasınlar. Bir meclis tutanaklarına baksınlar. Geçmişte FETÖ' yü kim övmüş. Bir meclis tutanakları. İki televizyon programlarına baksınlar. Üç gazetelerde yazılanlara baksınlar. Komisyon başkanı yaptıkları kişinin geçmişte söylediklerine baksınlar. Bence bu neye benziyor biliyormusunuz. Tilkiyi kümese bekçi yapmışlar. Tilki tavuktan çok anlar. Onun için kümese bekçi yapmışlar. FETÖ'yü en iyi bileni, FETÖ'yü araştırma komisyonunun balkanı yapmışlar. Hatırlarsanız 1992 yılında kurulan Karaelmas Üniversitesini, 2011 yılında Tayyip Erdoğan buraya gelip, 'Karaelmas Üniversitesini Kim kurdu? Biz kurduk'  demişti. Onu bilen birisi, bugün FETÖ' cüleri çözemiyormuş. Onları çözmeye çalışıyormuş. FETÖ'nün avukatı, Ergenekon' da, Balyoz'da casuslukta FETÖ' nün avukatlığını yapan Kumpas tetikçiliği yapan zulüm bekçiliği yapan Reşat Peltek'i getirdiler kümesin başına bekçi yaptılar"

KAVGA HİKAYEDEN, FETTULLAH GÜLEN'İ İADE EDİLSİNİSTEMİYORLAR

Ak Parti'nin Fettullah Gülen ile aynı beden de 14 sene yaşadığını ve iade edilmesini de istemediklerini söyleyen Muharrem İnce "Türkiye' de ki bu kavga FETÖ-AKP kavgası hikayeden bir kavgadır. Bunlar aynı bedende beslenen iki canlıydı. Hani Öküz kakan kuşu var ya, Öküz kakan kuşu ile Zürafa nasıl aynı bedende yaşarlar bunlarda aynı beden de 14 sene birlikte yaşadılar. Birlikte beslendiler. İkisinin de ortak tarafları var. FETÖ laiklik düşmanı, AKP' de laiklik düşmanı. FETÖ Cumhuriyet düşmanı, AKP' de Cumhuriyet düşmanı. FETÖ Atatürk düşmanı, AKP' de Atatürk düşmanı. Bunların kavgası kayıkçı kavgasıdır. Beraber büyüdüler, aynı bedende beslendiler.  Hani bir şarkı var ya aynı bedende iki candık diye. Bunlar aynı beden de iki candı. Bu kavga kardeşlerin kavgasıdır. Ama zararı komşular çekiyor. İki kardeş kavga yapıyor. Zararı komşular çekiyor. Bu gizli tanıklık hadisesini çıkaran AKP değil mi? Özel yetkili mahkemeleri çıkaran AKP değil mi? Bütün bunların hepsini AKP yaptı. Şimdi numaradan Fettullah Gülen'i Amerika'dan getirmiş istiyormuş gibi yapıyorlar. Şundan emin olun ki AKP asla Fettullah Gülen'in iadesini istemiyor. Çünkü Fettullah Gülen iade olursa konuşacak. Eski ortaklıklarını anlatacak. Nasıl onlar için kanun çıkarıldığını, nasıl onlar için anayasa değişikliği yapıldığını, nasıl onlar için FETÖ için yönetmelik değişikliği yapıldığını, FETÖ' ye nasıl arsalar bağışladıklarını, binalar bağışladıklarını 17 Üniversiteyi nasıl kurduklarını, hepsini anlatacak. İade edilsin istemiyorlar. Numaradan bunu konuşuyorlar"

İKTİDAR,MUHALEFETTE, MEDYA DA DEĞİŞMELİ

Konuşmasının son bölümünde Ak Parti'nin toplumu böldüğünü iddia eden Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce "Değerli arkadaşlar, yine bir başka konu bu toplumu bölmekten parçalamaktan başka hiç bir şey yapmıyorlar. Etnik olarak böldüler. Mezhepsel olarak böldüler. Yaşam biçimi olarak bölüyorlar şimdide. Şortlu kadına tekme atılıyor. Türkiye ayağa kalkıyor. Başbakan, yani AKP'nin kayyum heyeti başkanı açıklama yapıyor. ne diyor? 'Mırıldanabilirsiniz' diyor. Mırıldanamazsın. Herkesin yaşam biçimi kendisine: Mırıldanamazsın. Mırıldanabilirsin diyerek tekme atana cesaret veriyor. Yeni tekme atmaların önünü açıyor. Ama bu gidişattan kurtulacağız. Ortada bir AKP düzeni var. Bir medya düzeni var. Bir muhalefet düzeni var. Üçü de birbirlerinden memnun bunların. AKP Muhalefetten memnun, muhalefet medyadan memnun. Gül gibi geçinip gidiyorlar. benim itirazım. Bu AKP düzenine de itiraz ediyorum. Bu muhalefet düzenine de itiraz ediyorum. Bu medya düzenine de itiraz ediyorum. Üçünü birden bir yerinden kırmamız lazım. Bu iktidarı değiştirmemiz lazım. Bu iktidarı değiştirmemiz için önce bu muhalefeti değiştirmemiz lazım. Bu medyayı değiştirmemiz lazım. Böyle satılık bir medya ile karşı karşıyayız" dedi.

Bu haber 2620 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler