Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ÖĞRENCİLERDEN 'DIŞARI ÇIKMAK İSTİYORUZ' EYLEMİ

ÖĞRENCİLERDEN 'DIŞARI ÇIKMAK İSTİYORUZ' EYLEMİ

ÖĞRENCİLERDEN 'DIŞARI ÇIKMAK İSTİYORUZ' EYLEMİ

18.Ekim.2016 Salı 16:21
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde okul binasından çıkışlarına izin verilmeyen öğrenciler dışarıya çıkmak istediklerini okul idaresine yaptıkları eylemle bildirmeye çalıştı. Okulun çıkış saatinde toplanan öğrenciler okul idaresine seslerini 'Dışarı çıkmak istiyoruz' sloganları ile duyurmaya çalıştı.  

Edinilen bilgilere göre Zonguldak valiliği tarafından Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazı ile öğrencilerin teneffüs ve öğle arasında kötü alışkanlıklardan ve dışarıda satılan sağlıksız yiyeceklerden uzak tutulması amacıyla okul bahçesinden çıkmamalarına dair yazının uygulandığı Atatürk ortaokulunda öğrencilerin eylem yapmasına neden oldu.

Atatürk Ortaokulu binasının tadilatta olması sebebiyle geçici olarak Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında kapatılan FETÖ okulu binasına taşınan öğrencilerin okulun bahçesi olmamasından dolayı dışarıya çıkışlarına izin verilmemesi üzerine öğrenciler okul çıkışında eylem yaptı. Okul binası önünde toplanan öğrenciler okul idaresine seslerini 'Dışarı çıkmak istiyoruz' sloganları ile duyurmaya çalıştı.  Yaklaşık 15 dakika süren eylem sonrasında öğrenciler servislerine binerek okuldan ayrıldı.

Konuyla ilgili olarak yapılan görüşmelerde ise Valilik makamınca gönderilen yazıda öğrencilerin dışarıya çıkarılmamasında ki gerekçenin kötü alışkanlıklar ve sağlıksız yiyeceklerden uzak tutulması olduğu, beslenme ve ihtiyaçlarının okul kantininden karşılanması yönünde olduğu ifade edildi.

Diğer yandan bazı veliler çocuklarını okuldan alarak evlerine götürmek istediklerini, ancak okul idaresi tarafından izin verilmediğini iddia ettiler. Haber merkezimize ulaşan öğrenci velileri "Okul idaresi tarafından öğrencilerin dışarıya çıkışlarına izin verilmiyormuş. Biz çocuğumuzun öğlen yemeğini kantinden yemesini istemiyoruz. Çocuğumuzu okuldan almak istedik. Ancak buna izin vermediler. Yasak olduğu söylendi. Bazı öğrencilerin evleri okulun hemen karşısında buna da izin verilmiyor. Bu konuda yetililerden bir çözüm bulmalarını istiyoruz" dediler.

Bu haber 5008 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler