Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > DARBECİ İSİMLERİ KALDIRILSIN TALEBİ!

DARBECİ İSİMLERİ KALDIRILSIN TALEBİ!

DARBECİ İSİMLERİ KALDIRILSIN TALEBİ!

03.Kasım.2016 Perşembe 16:16
A A A

Karadeniz Ereğli’de , darbe ve darbecileri anımsatan cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesini istendi. Adaleti Savunanlar Derneği, bu konu hakkındaki taleplerini iletmek üzere AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a ziyarette bulundu.

Adaleti Savunanlar Derneği Zonguldak İl Temsilcisi Mehmet Yüksel Güneş, AK Parti Ereğli ilçe teşkilatını ziyaretinde  darbeyi hatırlatan sokak, cadde, okul gibi kamusal alanların isimlerinin değiştirilmesi için tavsiyede bulunmayı amaçladıklarını söyledi.

Adaleti Savunanlar Derneği’nin 2002 yılında kurulduğunu, Zonguldak temsilciliğinin ise 2010 yılında kurulduğunu belirten  Güneş şöyle konuştu:

“Mesela kanal boyundan balıkçı haline giderken, 27 Mayıs caddesi olduğunu biliyoruz. Bu kaldırılırsa, bu ülkeye hizmet etmiş, köylerine okul, yol yapmış, hatta Erdemir’in kurulmasına vesile olmuş Adnan Menderes’in idamına sebep olan bu ihtilali çağrıştıran bu caddenin isminin değişmesi için elimizden gelen ne olursa yapmaya hazırız.”

Güneş, darbe girişimi ile İslami cemaatlerin veya İslamiyet’in bağlantılı olmadığının, girişimin dünyadaki derin güçlerinin işi olduğunun  da iyi bilinmesi gerektiğini dile getirerek bu konuda yanlış bakış açısına mahal bırakılmaması gerektiğini söyledi.

ÇAKIR: “ÖYLE YAPALIM Kİ BİR DAHA YAŞANMASIN”

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır,  ülkenin en önemli meselelerinden birinin adaleti savunabilmek olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Biliyorsunuz 15 Temmuz’un en büyük mağduru Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ona bağlı AK Parti teşkilatlarıdır. Dediğiniz gibi darbeyi çağrıştıran isimlerin değişmesi noktasında biz de konunun takipçisi olalım. Bu önemli. Bu ülkede hiç olmaz denilen ihtilal kalkışmasının 2016 yılında bile karşı karşıya kalabiliyoruz. Artık öyle şeyler yapmamız lazım ki, bir daha ne olursa olsun böyle şeyler yaşanmaması lazım.

Biz demokrasiye inanan insanlarız. Halk getirir, halk götürür. Doğru işler yaparsanız halkın takdirini alır devam edersiniz. Halkın rızası dışında işler yaparsanız halk sizi ilk seçimde siyaset mezarlığına gönderir. Kalkıp da dış güçlerin, içeride bazı lobilerin adamı olarak ülkede bazı şeyleri değiştirmeye çalışmak kabul edilir şey değil. 15 Temmuz’da ilk sokağa çıkanlardanız. Halkın üstüne ateş edenleri idamdan başka şeyin paklamayacağı halkımızın bize ilettiğidir.”

“BİR DAHA DARBENİN D’Sİ AKLA GELMESİN”

Çakır, Güneş’in darbe girişiminde diğer cemaatleri Fethullahçı Terör Örgütü ile kıyaslamanın o cemaatlere zul olduğunu belirterek, “Kökü dışarıda olan, kripto çalışan, ülkeye gelemeyen, ülkenin kaynaklarını kullanmaya çalışan Fethullahçı Terör  Örgütü, tamamen dış mihrakların içerideki uzantısıdır. Sadece ülkemizde değil dünyanın çeşitli ülkelerinin başına gelen olaylardır. Allah’a şükür askerimizin, polisimizin içindeki vatanseverler sayesinde bunu atlattık. 15 Temmuz’u unutturmayacağız. Bir daha yaşanmasın istiyoruz. Bir daha kimsenin aklından Darbenin D’si geçmemeli. Ne olursa olsun.”

Ziyarette, Adaleti Sevenler Derneği üyesi  Sevindik Okumuş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve parti yöneticileri de hazır bulundu.

Bu haber 5497 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler