Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ÇOCUK VE GENÇLİK MECLİSİ…

ÇOCUK VE GENÇLİK MECLİSİ…

ÇOCUK VE GENÇLİK MECLİSİ…

05.Kasım.2016 Cumartesi 12:08
A A A

Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçede Gençlik ve Çocuk Meclisi üyesi seçilen öğrencilere “Özgür olun, yaratıcı olun. Özgüven sahibi nesiller istiyoruz. Asla bir şeyden korkmayın. Gerek yurt içinde, gerek yurt dışında, nereye giderseniz gidin damarlarınızdaki Türk kanına güvenin” dedi.

Karadeniz Ereğli Belediyesi girişimleriyle ilçedeki okullarda eğitim gören öğrencilerin oluşturduğu çocuk ve gençlik meclisi’nde başkanlık seçimleri gerçekleştirildi.

Ereğli Belediyesi Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirilen  seçimleri Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Numan Korkmaz, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Belediye birim amirleri katıldı.

Uysal, toplantıda yaptığı konuşmada, Gençlik Meclisi ve Çocuk Meclisi’ne katılan çocukların yarının doktorları, avukatları, belediye başkanları, milletvekilleri olduğunu ifade etti.

Uysal şöyle konuştu:

“Eğer sizler şehrinizle beraber dertlenirseniz, mutlaka çözüm noktasına gelirsiniz. Bizler bugün bunu yapıyoruz. Sorunlara çare olmak için sorunlar karşısında dertleniyor, çözüm noktasında çalışmalar yapıyoruz. İnşallah sizler daha az sorunlarla uğraşırsınız. Bizim görevimiz bu şehri yarınlar, gelecek nesillere hazırlamak. Bizler bu koltuklarda kalıcı değiliz. Bizler bir gün bu koltukları terk edeceğiz. Ama sağlık nedeniyle, ama seçim nedeniyle bu koltuktan gideceğiz. Bütün güzellik bir eser bırakmak. En azından yarın sizin karşılaşacağınız yüz sorunun on tanesini düşünmez iseniz başarılı olmuş sayılabiliriz.”

“YARATICI OLUN!”

Uysal, gençler ve çocukların yeni fikirlerin kaynağı olduğunu şöyle ifade etti:

“Bizim gençliğimizde hastalıklar vardı. Grip vardı, soğuk algınlığı vardı. O yıllarda elli tane, yüz tane mikrop, bakteri alabiliyorduk. Şimdi bunlar da değişti, durumlara uyum sağladı. Sorunlar da bu şekildedir. Yol sorunu, çevre sorunu yine aynı olacak ama en azından bazılarını bitirmemiz gerekiyor. Bu konularda sizlerden çok önemli fikirler çıkacağını biliyorum. Bizim hiç aklımıza gelmeyen fikirler sizin küçücük beyinlerinizde.”

Sen küçüksün bu işe karışma, derler. Niye karışmasın. Bugün bu salon sizlerden bu sorunun cevabını bulmanızı bekliyor. Özgür olun, yaratıcı olun. Özgüven sahibi nesiller istiyoruz. Asla bir şeyden korkmayın. Gerek yurt içinde, gerek yurt dışında, nereye giderseniz gidin damarlarınızdaki Türk kanına güvenin. Başınız asla eğilmesin. Bilginiz, fikriniz olmasa da özgüveniniz olsun. Kendinize güvenin.”

“HER ORTAMDA DOĞRUYU SÖYLEYİN”

Öğrencilerden her ortamda doğruları söylemekten asla vazgeçmemelerini isteyen Uysal şöyle devam etti: “Her ortamda doğruyu söyleyin. Eğer her zaman her yerde doğruyu söylerseniz, kafanız o kadar rahatlar ki, gittiğiniz herhangi bir yerde ben burada ne söylemiştim demek zorunda kalmazsınız.Özellikle doğrular üstünde yoğunlaşmanızı istiyorum. Doğruyu söyleyen dillerin acı çekmesi lazım. Çünkü toplumun kurtulması için birilerinin feda olması lazım. Son günlerde bu konuda konuşuyorum.  Bedel ödeyeceksem ben ödeyeceğim ama sizler, çocuklarımız kurtulacaksınız. Merak etmeyin. Onun için Allah ne verdiyse sonuna kadar devam diyorum.

Size bakarken içimden öyle bir enerji geliyor ki. Sizin güzelliğinizi, ruh güzelliğinizi gördükçe en ufak bir zarar görmenizi istemiyorum. Ne kadar hata varsa hepsini bağırasım geliyor.  Ban mektup yazabilirsiniz. İş başvurusunun başını sonunu okurum. Bir gazetenin sonunu başını okurum. Ama çocuklar ve gençlerden mektup gelince sonuna kadar okurum. Bilgi de sunabilirsiniz, mektup da yazabilirsiniz. Mutlaka ilgilenirim. Çünkü sizler bizim yarınlarımızsınız. Hiçbir makamdan korkmayın.  Ama asla nezaketinizden saygınızdan bir şey kaybetmeyin.”

BAŞKANLAR BELLİ OLDU

Uysal, konuşmasının ardından  öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Seçimler kapsamından daha önce okul temsilcileri olarak seçilen öğrencilerden oluşan çocuk ve gençlik meclisi üyeleri, başkanlık için aday olan öğrenciler arasından seçim yaptı.

Oyların tasnifinin ardından Gençlik Meclisi Başkanı olarak Buğra Ayberk Özen, Başkan Yardımcısı olarak ise Fatih Kayacı seçildi.

Çocuk meclisi Başkanlığına ise Ceren Gülay, Başkan Yardımcılığına ise Aslı Sima Şen seçildi.

Bu haber 5945 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler