Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ASANSÖRÜ YAPIN, MASRAFI BENDEN

ASANSÖRÜ YAPIN, MASRAFI BENDEN

ASANSÖRÜ YAPIN, MASRAFI BENDEN

06.Kasım.2016 Pazar 16:55
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan 24 yaşındaki Yasin Çiçek, Ruhi Cöbekoğlu üst geçidinde ki engelli asansörünün çalışmaması ile ilgili ilçeye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştü. Çiçek'i dinleyen Bakan Özhaseki, Belediye başkanı Hüseyin Uysal' a asansörün bir an önce yapılması konusunda talimat verdi.

Ereğli' de 2013 yılında yapımı gerçekleştirilen önceki dönem belediye başkanı Ruhi Cöbekoğlu' nun adını taşıyan Üst geçidinde engelliler için yapılan asansörün çalışmamasından dolayı ilçede yaşayan 24 yaşındaki engelli Yasin Çiçek, asansörün çalıştırılması için bir çok girişimde bulundu. Ancak girişimlerinde sonuç alamadı. Bunun üzerine Çiçek, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) dilekçe yazdı. Yaşadığı mağduriyeti dile getiren Çiçek, konu hakkında bilgi istedi. BİMER tarafından belediyeye gönderilen yazının cevabında asansörün, asansöre binen kişilerin uygunsuz hareket ve davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle asansörü çalıştırılmadığını bildirildi. Fen ,işleri müdürlüğü tarafından BİMER' e gönderilen yazıda "Yalı Caddesi ile Sahil bandı arasına yaptırılan üst geçit köprüsündeki asansör normal şartlarda çalışmakta olup, bu asansör bazı kişiler tarafından amaç dışında kullanılmasından dolayı ve kimliği belirsiz kişilerce uygunsuz hakaretlerde ve davranışlarda bulunulması nedeniyle asansör çalıştırtamamaktadır. Asansörün tamamen kaldırılması söz konusu değildir." ifadelerine yer verilmişti.

Küçük yaşta geçirdiği beyin felci nedeniyle konuşmakta güçlük çeken ve tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşayan Yasin Çiçek, bir diz ziyaret için Ereğli' ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile asansör konusunda görüşme imkanı buldu. Çiçek konuşmasında "Bizim ilçemizde bir asansör var. Onun çalışmasını istiyoruz" dedi.

ASANSÖRÜ YAPIN, MASRAFI BENDEN

Yasin Çiçek'i dikkatli şekilde dinleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal' a " O dedikleri asansör hangisi ise bir an önce yapılsın. Masrafı benden" diyerek talimat verdi. Yasin Çiçek ve Annesi Figen Çiçek Bakan Mehmet Özhaseki'ye ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ziyaretlerini tamamladıktan sonra ilçeden Ankara'ya hareket etti.

Bu haber 3760 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler