Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > BAKIN NELER DİLEDİLER?...

BAKIN NELER DİLEDİLER?...

BAKIN NELER DİLEDİLER?...

08.Kasım.2016 Salı 18:43
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Lösemili Çocuklar haftası dolayısıyla sahil bandında dilek ağacı oluşturuldu. Düzenlenen etkinlikte çocuklar ve aileleri dileklerini ağaca astı.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar haftası dolaysıyla Lösemi Vakfı tarafından sahil bandında etkinlik düzenlendi. Etkinliğe katılan lösemili çocuklar ve aileler hazırladıkları kağıtların üzerine dileklerini yazarak dilek ağacına astı. Çocuklar kağıtlara , 'Tüm lösemili çocukların iyileşmesini’, ‘çocukların ölmemesini’, ‘lösemili çocuklara Allah şifa versin’ diye yazdılar.

Lösev İl Başkanı Tarkan Adik, sahil mevkisinde düzenlenen etkinlikte gazetecilere konuşmasında, hastalık nedeniyle maske takan çocukların psikolojik baskıya uğradığını söyledi. Lösemili çocukların, kendilerine sağlıklı insanlardan hastalık bulaşmaması için maske taktıklarını anlatan Adik  "Maskenin neden takıldığını bilmeyen çok insan var. Bir çocuğun maske takmasının nedeniyle, o çocuktan lösemi bulaşabileceğini düşünen insanlar var. Maske takılmasının tek nedeni, kemoterapiden dolayı zayıf kalan bağışıklık sistemini korumaktır. Bu nedenle çocuklarımızın maskelerine değil gözlerine bakın.” Löseminin değil, iyilik yapmanın bulaşıcı olduğunu ifade eden Adik, hastalığa neden olan faktörlerin kesin bilinmediğini, ancak genetiği ile oynanan gıdaların önemli etken olduğunu öne sürdü.

SAYI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Kızı lösemi hastası Hatice Aktaş ve diğer lösemili çocukların durumlarına üzüldüğünü belirten anne Hayriye Aktaş ise lösemi vakalarının her geçen gün arttığını söyledi. Buna genetiği ile oynanan gıdaların neden olduğunu öne süren Aktaş, anne ve babaları uyararak çocuklara organik yiyecekler verilmesini öğütledi.

Lösemi hastası Hatice Aktaş ise dilek ağacına, Tüm lösemi hastası olan arkadaşlarının iyileşmesini ve kendilerini tedavi ederek iyileştiren doktorlara teşekkür ettiğini yazdığını söyledi.

Sahil bandında tamamlanan etkinliğin ardından LÖSEV İl Başkanı Tarkan Adik ve çocuklar pasta kesti.

Etkinlik, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.

Bu haber 2042 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler