Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > EREĞLİ BELEDİYE BÜTÇESİ BELLİ OLDU

EREĞLİ BELEDİYE BÜTÇESİ BELLİ OLDU

EREĞLİ BELEDİYE BÜTÇESİ BELLİ OLDU

10.Kasım.2016 Perşembe 15:36
A A A

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı Toplantıları, 7. ve son birleşim ile sona erdi. Son birleşimde Ereğli Belediyesi’nin 2017 bütçesi ve sonraki iki yılın finansmanının sınıflandırılması konusu görüşüldü.

Ereğli Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantılarının 7. Ve son birleşimi, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında, Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Üyelerden Osman Yavuz ve Yusuf  Kalay’ın izinli olarak katılmadığı Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. Yıldönümü dolayısıyla, Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal marşı okundu.

Toplantının tek gündem maddesi, Ereğli Belediyesi’nin 2017 bütçesi ve sonraki iki yılın gelir gider ve bütçe finansmanının sınıflandırılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu ele alındı.

Rapora göre, Belediyenin 2017 yılına ait gelirler toplamı 129 milyon 494 bin lira olarak belirlendi. Belediyenin toplam gider bütçesi ise 168 milyon 295 bin lira olarak tespit edildi. Buna göre, 38 Milyon 801 bin liralık açık öngörülüyor. Bu açığın ise İller Bankası’ndan borçlanma yoluyla kapatılması karara bağlandı.

CHP'den  İKİ  MADDEYE ÇEKİMSER, BİR MADDEYE RED  OYU…

Belediye Birimleri madde madde ad okunarak oylanırken, CHP’li üyeler, Belediyenin 168 milyon 295 bin liralık gider bütçesine ve belediyenin sosyal yardımlar için ayırdığı ödenek miktarı oylanırken çekimser oy kullandı. CHP’li üyeler 38 milyon 801 bin liralık açığı ifade eden rapor maddesine ise red oyu verdi.

Raporun müdürlükler ve tasnifle ilgili diğer tüm maddelerinde belediye meclisi oybirliğiyle karar aldı. 2017 yılı Bütçe Kararnamesi ve sonraki iki yılın finansmanının tasnifi ile ilgili raporun kabulü ile 7 gün süren Kasım ayı Belediye Meclisi toplantıları son buldu.

Bu haber 2507 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler