Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ÖĞRETMENLERİ İÇİN EYLEM YAPTILAR...

ÖĞRETMENLERİ İÇİN EYLEM YAPTILAR...

ÖĞRETMENLERİ İÇİN EYLEM YAPTILAR...

11.Kasım.2016 Cuma 13:37
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulunda sözleşmesi sona eren öğretmenlerinin okuldan ayrılacağını öğrenen öğrenciler, öğretmenleri Duygu Kayahan'ın evinin önüne giderek eylem yaptı.

Ereğli' ye bağlı Gülüç beldesi Vesile Dikmen Ortaokulunda Eğitim Öğretim yıkının başlaması ile ücretli olarak Matematik öğretmenliği yapan Duygu Karahan'ın kadrolu öğretmenin gelmesi ile okuldan ilişiği kesildi. Okuldan ayrılan ve evine gelen hocalarının artık derslerine girmeyeceğini öğrenen 7-A, 7-b ve 7-C sınıfı öğrencileri topladıkları imza ve yazdıkları dilekçe ile öğretmenlerinin evinin önüne geldi. Burada hazırladıkları pankartları açan öğrenciler öğretmenleri için sloganlar attı. Çocukların geldiği görünce evinin camına çıkan Duygu Karahan, öğrencilerinin sevgi seli karşısında göz yaşlarına boğuldu. Camdan öğrencilerine seslenen Karahan "Kendinizi çok üzüyorsunuz. Şu an bundan çok derslerinize kendinizi vermeniz gerekiyor" dedi. Öğrencilerinin ısrarına dayanamayan Duygu Karahan evden çocukların yanına indi. Öğrencilerine son kez sarılan Karahan ücretli olarak göreve başladığı okula kadrolu öğretmenin gelmesi ile ilişiğinin kesildiğini, ancak öğrencilerinin kendisine gösterdiği sevgi selinin her şeye bedel olduğunu söyledi. Duygu Karahan konuşmasında " Öğrencilerimin evimin önüne gelmesi ve böyle bir şey yapması beni çok duygulandırdı. Matematik zaten zor, beni sevmezler ise matematiği de sevmeseler. Beni sevmeleri için her şeyi yaptım, onları sevdim başka bir şey yapmadım" dedi.

Öğrenciler topladıkları imzayı öğretmenleri Duygu Karahan' a gösterirken "Bize matematiği siz sevdirdiniz. Siz giderseniz matematik sevgimiz de yarım kalacak. Biz sizin okuldan gitmenizi istemiyoruz" diyerek öğretmenlerine karşı olan sevgilerini dile getirmeye çalıştı. Öğrenciler öğretmenlerini kendileri ile yaptığı konuşmanın ardından evlerine dağıldı.

Bu haber 4715 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler