Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ALAPLI ŞİMDİ BİR BAŞKA GÜZEL...

ALAPLI ŞİMDİ BİR BAŞKA GÜZEL...

ALAPLI ŞİMDİ BİR BAŞKA GÜZEL...

14.Kasım.2016 Pazartesi 12:04
A A A

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Belediye başkanı Nuri Tekin, dolgu alanında yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Bir zamanlar insanların harabe olduğu için gelmediği alana artık Alaplı halkının akın ettiğini söyledi.

Alaplı' da yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden belediye başkanlığını kazanan Nuri Tekin, belediye başkanlığını devir aldıktan sonra Alaplı için kolları sıvadı. Bugüne kadar yaptığı beton yol ve asfaltlama çalışmalarının dışında dolgu alanında ki çalışmalarda da sona gelindi. Bir zamanlar harabe alan olarak anılan alanda yürüme alanları, çocuk oyun parkları, mescit, çay bahçeleri ve kafeteryaları hizmete alan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yapımında sona gelinen Amfi tiyatro ile dolgu alanında ki düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Ellerinde ki imkanlarla Alaplı'ya hizmet etmek istediklerini kaydeden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, bir zamanlar Ereğli' de bozahane mevkisini andıran ve vatandaşların gelmediği dolgu alanına artık insanların akın ettiğini ve aileleri ile birlikte güzel vakit geçirdiklerini söyledi. Tekin açıklamasında "Bir zamanlar Ereğli' de Halil Posbıyık'ın bozahanede yaptığı çalışmalar gibi. Buralarda oralar gibiydi. Daha evvelden insanlar buraya gelmiyordu. Şimdi dolup taşıyor. Amfi tiyatro da son duruma geldik. Amfi tiyatroda çok az bir rötuşlarımız kaldı. Çok kısa zamanda hizmete girecek. Dolgu alanımızın elli dönümüne yakın bir kısmına işleme yaptık. İleride az bir alanımız kaldı. Bu kısma da yaza yakın bir zamanda işlem yapacağız. Mescidimiz bitti ve vatandaşımızın hizmetinde. Oyun alanları, oturma grupları çay bahçesi ve kafe gibi yerleri başta olmak üzere bir çok alan hizmete girdi. Amfi tiyatro da çok kısa zamanda da bitecek. Rötuşları kaldı.Etraftaki çim çalışmalarımız kaldı. Yani çalışmalarımız bitti denecek durumda şu anda" dedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve beraberinde ki heyet, incelemenin ardından dolgu alanından ayrıldı.

Bu haber 2662 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler