Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > HER KOŞULDA ERDEMİR ÇALIŞANININ YANINDAYIZ

HER KOŞULDA ERDEMİR ÇALIŞANININ YANINDAYIZ

HER KOŞULDA ERDEMİR ÇALIŞANININ YANINDAYIZ

15.Kasım.2016 Salı 19:41
A A A

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Erdemir ile Türk Metal Sendikası arasında devam eden 26. Dönem toplu sözleşme görüşmesinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasının kendilerini üzdüğünü belirterek, haklı mücadelelerinde Erdemir çalışanlarının her koşulda yanlarında olduğunu söyledi.

Erdemir’in uzun yıllardır hiçbir sosyal sorumluluğunu yerine getirmediği gibi yüksek karlar elde etmesine rağmen çalışanların ücretlerine artış talep ettiğinde olumsuz tavır sergilemesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade etti.  Erdemir yönetiminin çalışanların hak ettiği alın terinin karşılığını vermesini isteyen Demirtaş “Gülüç halkı olarak Erdemir yönetimin çalışanlarına karşı sergilediği olumsuz tavrı kabul etmemiz mümkün değildir.  Erdemir her yıl yüksek karlar açıklamakta ve karı her yıl artmaktadır. Erdemir’in elde ettiği yüksek karlar bizleri de ziyadesi ile memnun etmektedir. Ancak çalışanların talep ettiği ve de hak ettiği ücreti de vermelidir. Erdemir çalışanları, Erdemir yönetiminin kölesi değildir. Unutulmamalı ki Erdemir o yüksek karları elde ediyorsa çalışanlarının özverili ve fedakârca çalışmaları sayesindedir. Bu nedenle bizim tarafımız net ve açık olarak çalışanlardan yanadır. Erdemir çalışanlarının üyesi olduğu Türk Metal Sendikası’nın her koşulda yanlarında olduğumuzun bilinmesini isterim. Türk Metal Sendikası’nın Erdemir yönetiminden, üyesi Erdemir çalışanları için ücret artışı ve sosyal haklar konusunda ki talepleri yerine getirilene kadar Gülüç Belediyesi ve Gülüç halkı olarak her türlü eylem ve girişimlerine sonuna kadar destek vereceğiz. Bu mücadele sırasında çalışanlar hak ettikleri ücret artışını alana kadar Erdemir yönetimine karşı her türlü yaptırımı da uygulamaya koymaya hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz” dedi.

Başkan Demirtaş açıklamasında ayrıca Erdemir yönetiminin, çalışanların hak ettiği ücret artışı taleplerini yerine getirerek 26. Dönem Toplu Sözleşmesi’nin huzur ve barış içerisinde çözüme kavuşmasını istedi.

Bu haber 2159 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler