Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ERDEMİR İŞÇİLERİNİN HAKLI MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ

ERDEMİR İŞÇİLERİNİN HAKLI MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ

ERDEMİR İŞÇİLERİNİN HAKLI MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ

16.Kasım.2016 Çarşamba 18:30
A A A

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, önerilen 68 kuruş saat ücreti artışını kabul etmeyerek adil ve hak ettikleri bir ücret artışı isteyen Erdemir çalışanlarının yanında olduklarını söyledi.

Çalışanların gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin daha fazla mamulü en kaliteli şekilde üreterek Erdemir’in yüksek karlar elde etmesi için her türlü fedakarlığı gösterdiğini dile getiren Çakır, bu fedakarlık karşısında yüksek karlar elde eden Erdemir’in yöneticilerinin de çalışanların hak ettiği ücret artışı talebini yerine getirmesi gerektiğini savundu.

Erdemir yönetiminin çalışanların haklı taleplerini görmezden gelmesini asla kabul etmediklerini belirten Çakır “Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları bu günlere gelmiş, Dünya’da ve Türkiye’de önemli bir marka olmuş ve her yıl 100 milyonlarca dolar kar elde ediyorsa bu başarı hikayesinin altında hiç kuşkusuz çalışanlarının imzası vardır. İşçi kardeşlerimiz gecesini gündüzüne katarak, mesai mefhumu gözetmeksizin her türlü fedakarlığı gösteriyorsa Erdemir yönetiminin de bunu en iyi şekilde takdir edip çalışanlarını mutlu etmesi gerekir. Bununda yolu Erdemir yönetiminin çalışanlarının ücret artışı taleplerini kabul etmesidir. Kaldı ki Erdemir çalışanları fabrika zarar ettiğinde mevcut maaşlarından bile fedakarlık gösterip yüzde 35 kesinti yapılmasını kabul etmişlerdir. Bu gün ise yüksek karlar elde eden Erdemir yönetimindedir. Çalışanlarının hakkını vermeyen, çalışanlarına sırtını dönen hiç bir kurum dünyanın neresinde olursa olsun başarı elde edememiştir. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı olarak bizler haklı davalarında Erdemir çalışanlarının sonuna kadar yanında olacağımızı ifade ediyor, Erdemir yönetimini işçi kardeşlerimizin haklarını bir an önce vermelerini istiyoruz” dedi.

Çakır ayrıca Erdemir çalışanlarının hak arayışı sırasında yapacakları her türlü demokratik eylem ve girişimlerinde yanlarında yer alıp destekçileri olacaklarını dile getirdi.

Bu haber 2122 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler