Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ERDEMİR GENEL MÜDÜRÜ ABA ALTINDA SOPA GÖSTERİYOR

ERDEMİR GENEL MÜDÜRÜ ABA ALTINDA SOPA GÖSTERİYOR

ERDEMİR GENEL MÜDÜRÜ ABA ALTINDA SOPA GÖSTERİYOR

18.Kasım.2016 Cuma 20:59
A A A

Türk Metal sendikası Genel Başkanı Türk İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ERDEMİR işçisi ile 'Birlik Beraberlik Gecesine' katıldı. Burada konuşan Kavlak " Genel Müdürün sahaya indiğini duyuyorum.İşçi kardeşlerime aba altından sopa gösteriyormuş. Buradan açıkça söyleyim. Sizin muhatabınız biziz.Sendikadır, Türk Metaldir.Vicdanınızla cüzdanınız arasına sıkışmadan Aklın yolunu izleyin. Bizi, sakın, başkalarıyla karıştırmayın" dedi.

Erdemir adına Mess ile Türk Metal arasında süren 26. Dönem Toplu İş Sözleşmelerinin 5. Oturumunda anlaşma sağlanamaması üzerinde ‘uyuşmazlık zaptı’ tutularak, ‘arabulucu’ atanmıştı. Yasal sürecin işlediği dönemde Mess, tekrar görüşmek üzere davet ettiği sendika yetkilileri ile İstanbul’daki binasında bir araya gelmişti. Sendikanın ücret artışlarında ilk 6 ay için yüzde 12 zam istemesine karşı ilk yılda saat ücretine 68 kuruş öneren Mess’in bu tavrı, sendika yönetiminin masayı terk etmesine neden olmuştu. Yaşanan olayın ardından Ereğli ilçesine gelen Türk Metal sendikası Genel Başkanı Türk İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, Büyük Anadolu Otel' de işçilerle 'Birlik Beraberlik Gecesi' nde bir araya geldi. Burada işçilere hitaben konuşan Kavlak, ERDEMİR genel müdürünün sahaya inerek işçilere aba altından sopa gösterdiğini iddia ederek "Genel Müdürün sahaya indiğini duyuyorum.İşçi kardeşlerime aba altından sopa gösteriyormuş. Buradan açıkça söyleyim. Sizin muhatabınız biziz.Sendikadır, Türk Metaldir.Vicdanınızla cüzdanınız arasına sıkışmadan Aklın yolunu izleyin. Bizi, sakın, başkalarıyla karıştırmayın" dedi.

ERDEMİR GENEL MÜDÜR ABA ALTINDA SOPA GÖSTERİYOR

Kavlak konuşmasında "Erdemir'e bakın.Kıyas kabul etmez.Bir orada alınan rakamlara bakın,Bir de Erdemir'in bize önerdiğine bakın.Koskoca Erdemir, 900 liraya itiraz ediyor.Yahu,Yüzdeye vursan,Onlara aldığımız zamdan daha azını istiyoruz.Neye itiraz ediyorsunuz?Onun için,Kimse kusura bakmasın.Başka yerde imza atarken,Erdemir'de itiraz edenleri de biz ciddiye almayız.Kimse kusura bakmasın.Buradan Erdemir yönetimine sesleniyorum.Hep söyledik,Bir kez daha tekrarlayayım:Bizim için en iyi sözleşme masada biten sözleşmedir.Onun için Gelin,Daha önce olduğu gibi sorunları masada çözelim.Pazarlığı masada bitirelim.Bugüne kadar sizinle çok tartıştık. Kıran kırana çok pazarlık ettik.Ama hiç kavga etmedik.Diyaloğu hiç kesmedik.Sonunda da hep uzlaştık, el sıkıştık.Kalıcı çözümlere böyle ulaştık.Erdemir'i bir istikrar adası haline böyle getirdik.Ama bizim iyi niyetimizi lütfen zorlamayın. Genel Müdürün sahaya indiğini duyuyorum.İşçi kardeşlerime aba altından sopa gösteriyormuş. Buradan açıkça söyleyim. Sizin muhatabınız biziz.Sendikadır, Türk Metaldir.Muhatabınızı şaşırmayın. Madem konuşmak istiyorsunuz, keşke masada konuşsaydınız. Orada susup burada konuşmak kusura bakmayın ama size yakışmıyor. Onun için vakit geçirmeden gelin masaya oturun. Aramıza fitne fesat girmesine, Soğukluk girmesine izin vermeyelim. Bizi, Türk Metal'i, Türkiye'de en iyi bilen işyeri Erdemir'dir. Ne yapacağımızı, Ne yapabileceğimizi en iyi siz bilirsiniz. Bakın, 3 lira bizim masadaki rakamımızdır. Pazarlık edeceğimiz rakamdır. Onun için, Daha fazla uzatmayalım" dedi.

PAZARTESİ GREV KARARI ALACAĞIZ, AYŞE İLE ZÜBEYDE'Yİ TATİLE ÇIKARARIRIZ

Pazartesi günü grev kararını alacaklarını ve grev uygulama kararını da almak için fazla beklemeyeceklerini kaydeden Kavlak, Yüksek fırınlar Ayşe ve Zübeyde'yi de tatile çıkarmaya hazır olduklarının altını çizdi. Kavlak konuşmasında "Bakın, Pazartesi grev kararı alacağız.Haberiniz olsun,Grev uygulama kararını almak için de çok beklemeyeceğim.Bunun anlamını biliyorsunuz.Erdemir'deki iki fırınımızdan birinin adı Ayşe, ötekinin Zübeyde. Ayşe tatile çıktığında Kıbrıs harekatı başlamıştı. Dünya durmuştu.Şimdi biz,Ayşe'yle birlikte bir de Zübeyde'yi tatile gönderirsek,Yer yerinden oynar,Emin olun taş üstünde taş kalmaz.Erdemir'in değerli yöneticileri,Bizim için sözleşme,Üretimin, kalitenin, verimliliğin mührüdür.İş barışı, huzur ve adalet için bir fırsattır.Onun için,Gelin,Siz de bu fırsatı iyi değerlendirin.Vicdanınızla cüzdanınız arasına sıkışmadan Aklın yolunu izleyin. Bizi, sakın, başkalarıyla karıştırmayın" dedi.

Geceye Türk Metal sendikası Genel Başkanı Türk İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak ile birlikte Türk Metal sendikası Genel Başkan yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Genel Maden işçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci ve sendika yöneticileri , Türk Metal sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ve işçiler katıldı.

Bu haber 3538 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler