Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ERDEMİR İŞÇİSİNE BİR DESTEK DE BBP'DEN GELDİ...

ERDEMİR İŞÇİSİNE BİR DESTEK DE BBP'DEN GELDİ...

ERDEMİR İŞÇİSİNE BİR DESTEK DE BBP'DEN GELDİ...

19.Kasım.2016 Cumartesi 16:10
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe başkanı Turabi Çelik, yayınladığı basın açıklaması ile ERDEMİR işçisinin haklı mücadelesinde yanlarında olduklarını söyledi.

Çelik konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamasında "Erdemir ve Türk Metal Sendikası arasında gerçekleşen 26. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması üzere Eylem hakkını kullanan Erdemir İşçisi geçmişte aynı hadiseyi yaşamıştı inşallah bu kez Sendika ve alın terini ve helal kazancın bedelini almak için emekçi kardeşlerimiz yalnız kalmaz onun için biz Büyük Birlik Partisi olarak her daim emekçi kardeşlerimizin yanında yer aldık ve almaya da devam  ediyoruz.

Her dönem kar yaptığını açıklayan Erdemir ne hikmetse işçiye gelince hep cimri davranıyor.Bugün emekçilerimize teklif edilen ücretin aynısı üst kademedeki beylere teklif edilsin bakalım onlar kabul eder mi.Örneğin TBMM’de görüyoruz vekiller kendine gelince yüksek maaşa,yüksek zam talebine hemen parmak kaldırıyorlar işçiye ve emekliye gelince bütün vekiller hep işçiye karşı cephe alıp işçinin istediği zamı müba görürler benim sayın sendikacılardan ricam erdemir işçisini yalnız bırakmayın.

Kamu oyunda sendikaya bir önceki dönemde işçinin yalnız bırakıldığına dair söylenti var. Biz Sayın Türk Metal Sendikası genel bakanının konuşmalarında tamamen doğru ve yerinde buluyoruz, işçiye istenen bu zamın çok yüksek olduğunu düşünmüyoruz.Erdemir yönetimi de işi hiç uzatmadan acilen masaya oturup işçinin bu talebini kabul yönünde onaylayarak işçimizin de hiçbir eylemde bulunmadan işinin başına dönmesi lazım zaten son zamanlarda ülkenin gündemi tamamen meşkul birde milleti bunla meşkul etmeyelim.Sonucun Erdemir ve İşçi kardeşlerimiz için olumlu sonuçlanacağına inanıyor ve hayırlısını diliyorum"

Bu haber 1918 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler