Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > BAKAN ÖZLÜ, EREĞLİ BELEDİYESİ'NDE

BAKAN ÖZLÜ, EREĞLİ BELEDİYESİ'NDE

BAKAN ÖZLÜ, EREĞLİ BELEDİYESİ'NDE

19.Kasım.2016 Cumartesi 18:22
A A A

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kdz.Ereğli Belediyesini ziyaret etti. Bakan Özlü, bakanlık ve hükümet olarak Kdz.Ereğli Belediyesinin çalışmalarına destek vereceklerini söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kdz.Ereğli Belediyesini ziyaret etti.

ÖZLÜ: FİLYOS 12 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Zonguldak ve Ereğli temaslarını değerlendiren Bakan Özlü; “Uzun zamandır Zonguldak ve Ereğli’ye gelmeyi istiyordum. Bu bölgenin kalkınmasında önemli bir rolü olacak olan Filyos Endüstri Bölgesi ile ilgili hem incelemelerde bulunmak hem de bölgedeki arkadaşlara müjde vermek için buradayım. Hukuki bir dava vardı, bu süreç 2 hafta önce olumlu sonuçlandı. Filyos bölgesinde 168 hektarlık bölgede, bir Endüstri bölgesi kuracağız. Aynı yerde bir limanımız var. Liman inşaatı devam ediyor. İnşallah 7 Aralık’ta Başbakanımız buraya teşrif edecekler. Liman şantiyesinin temel atma törenini yapacağız. Limanla birlikte Endüstri bölgesindeki faaliyetlere başlıyoruz. Bu bölgenin kalkınması için önemli bir proje.Endüstri Bölgesinin faaliyetlerini bakanlığımız yürütüyor ve bakanlığımızın öncelikli projeleri arasında. Bu endüstri bölgesi Türkiye’deki 5 endüstri bölgesinden birisi. Dünya çapındaki büyük şirketleri buraya davet edeceğiz, onlar yatırımlar yapacak. Yaklaşık 1,5 milyar dolarlık bir yatırım. En az 12 bin kişiye istihdam sağlayacak” dedi.

“ERDEMİR’LE METALÜRJİ FAKÜLTESİNİ KONUŞTUK”

Bakan Özlü, Erdemir’de gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin de, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak Metalürji Fakültesi konusunu görüştükleri söyledi. Bakan Özlü; “Bugün o konuyu görüştük. Genel Müdürle ve başkanı çağırmıştık, geldi onunla da konuştuk. Sıradan bir fakülte olması değil, nitelikli bir eğitim kurumu olması amaçlanıyor. Detaylarını Genel Müdürle Ankara’da konuşacağız” dedi. Türk Metal Sendikası ile Erdemir arasındaki toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin bir soruyu da yanıtlayan Bakan Özlü, ‘Konudan haberim var, çözülür’ dedi.

Bakan Özlü’nün Kdz.Ereğli Belediyesini ziyaretine Zonguldak Valisi Ali Kaban, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve çok sayıda partili katıldı.

Bu haber 1804 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler