Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ÇOCUKLARA HAKLARI ANLATILDI

ÇOCUKLARA HAKLARI ANLATILDI

ÇOCUKLARA HAKLARI ANLATILDI

21.Kasım.2016 Pazartesi 16:15
A A A

Dünya Çocuk Hakları Günü’ dolayısıyla Karadeniz Ereğli’de düzenlenen konferansta, çocuklara hakları anlatıldı.

Atatürk Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta ilçenin değişik okullarından gelen öğrencilere hazırlanan slayt eşliğinde sahip oldukları haklar, uluslararası sözleşmeler anlatılırken, Suriyeli çocukların yaşadığı dramayave aile içi şiddete de değinildi.

Doç.Dr Kır, çocukların 15 yaşına kadar zorla çalıştırılamayacağını ve hiçbir şekilde istismar edilemeyeceğini vurgulayarak aile içi şiddete maruz kaldığında ise ‘Alo 183’ hattını arayarak bu şiddetten kurtulabileceğini ifade etti.

Öğrencilerin bazı sorularını da yanıtlayan Doç.Dr. Kır, devletin çocukları her türlü, barınma, eğitim, yaşam hakkını yasalarla koruma altına aldığını hatırlatarak, Uluslararası Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne üye olduğunu belirtti.

Konferansa çocukların yanı sıra öğretmenler ile Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Aksoy katılırken, Kdz. Ereğli Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Ceren Gülay ise Doç. Dr. Kır’a program sonunda çiçek takdim etti.

Bu haber 4930 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler