Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > AKDEMİR ÖĞRENCİLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

AKDEMİR ÖĞRENCİLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

AKDEMİR ÖĞRENCİLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

21.Kasım.2016 Pazartesi 16:18
A A A

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ‘20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ nedeniyle, 21 Kasım Pazartesi günü Belediye Meclis Salonu’nda, çeşitli okullardan öğrenciler ile bir araya gelerek toplantı düzenledi. Zonguldak Belediyesi tarafından düzenlenen toplantıda, çocuk hakları konusu ele alındı.

Toplantıya;  Belediye Daire Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Okul Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.  Çocukların yetişkin bireyler kadar haklara sahip olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Muharrem Akdemir; “20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilen “Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi” ayrım gözetmeden her çocuğun sahip olduğu hakları sıralamakta ve güvence altına almaktadır. Ülkemiz, bu sözleşmeyi 1990 yılında imzalamıştır. Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çocuklara verdiği önemi Yüce Meclisin açılış gününü çocuklara bayram olarak hediye etmesi ve bu anlamlı günün halen dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olması da, Atatürk’ün ve ülkemizin çocuklara verdiği önemi ortaya koymaktadır. Çocuk hakları ile ilgili olan uluslar arası belge 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen ve 193 ülke tarafından onaylanmış olan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşmedir.” dedi.

Çocuk hakları konusunda öğrencilere bilgi veren Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ilgili daire müdürleri ile birlikte öğrencilerin talep ve temennilerini dinledi, not aldı. Başkan Akdemir, okullarında eksikliklerin olduğunu ifade eden öğrencilere ise sorunların çözülmesi adına ilgili daire müdürlerine talimat verdi. Toplantının ardından, katılımcılara belediye yemekhanesinde öğle yemeği ikramı yapıldı.

Bu haber 5355 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler