Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > KAYMAKAM MADENOĞLU GÜLÜÇ’TEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

KAYMAKAM MADENOĞLU GÜLÜÇ’TEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

KAYMAKAM MADENOĞLU GÜLÜÇ’TEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

24.Kasım.2016 Perşembe 14:43
A A A

Kaymakam Madenoğlu’ndan 6 saatlik inceleme Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, daire müdürleri ile birlikte Gülüç Beldesi’nde yapılan çalışmaları inceledi. Kaymakam Madenoğlu, çalışmalarından dolayı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür etti. 

İHA: Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İlçe emniyet Müdürü Fahri Küçük, İlçe Milli eğitim Müdürü Numan Korkmaz, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve bazı daire müdürleri ile birlikte Gülüç Beldesi’nde incelemelerde bulundu. Madenoğlu Gülüç Belediyesi’nden başladığı ziyareti sırasında polis karakolu, Site Camisi, Kız Kur’an Kursu, cenaze hizmetleri binası, İzmirlioğlu, Güzel Sanatlar, Vesile Dikmen, 15 Temmuz İmam Hatip, Özel İş Uygulama ve Eğitim Merkezi okulları ile Halk Eğitim Merkezi kursu, Gülüç Belediyesi Düğün Salonu ve Gülüç Sahil Bulvarı’nda devam eden çalışmaları inceledi. 1’den devam: Madenoğlu gezisi sırasında kurum yetkililerinden bilgi alırken, vatandaşlarla da sohbet etti.

BAŞKAN DEMİRTAŞ GÜLÜÇ'TEKİ ÇALIŞMALARI ANLATTI

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, beldede ki çalışmalar hakkında Kaymakam Madenoğlu’na detaylı bir sunum yaptı. Demirtaş konuşmasında “Sayın Kaymakamım ve değerli daire amirlerim göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Gülüç’te ki eksiklerin giderilmesi için iktidar ve muhalefet belediye meclis üyeleri, belediye çalışanlarımız, muhtarlarımız, okul müdürlerimiz, camilerimizdeki din görevlilerimiz ve emniyet görevlilerimizle birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Belediye olarak öncelikle yıllardır açılamayan pazaryeri yolumuzu betonlayarak halkımızın kullanımına açtık. Tüm mahallelere modern çocuk parkları, fitnes aletleri koyduk. Çok amaçlı düğün salonumuzu Alaplı, Ereğli ve Gülüç halkımızın hizmetine sunduk. Garajımızda atıl vaziyette duran araçlarımızın bakım ve onarımlarını yaparak çalışır hale getirdik. Ayrıca belediyeler gibi kamu kurum ve kuruluşlarından hibe yolu ile çok sayıda araç aldık ve araç parkımızı genişlettik. Araç parkımızla ilgili 1-2 eksiğimiz kaldı, onları da en kısa sürede tamamlayacağız. Belediye binamızın ön kısmındaki meydanımızı çevre düzenlemesi ve süs havuzu birlikte yaptık.

Gülüç’te daha önce olmayan cenaze hizmetlerini, cenaze nakil aracımız ve morgları ile birlikte halkımızın hizmetine açtık. Tüm okullarımızın ihtiyaçları belediye olarak elimizden geldiğince karşılamaya, bakım ve onarımlarını yapmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde camilerimizin ön kısımlarını komple yeniledik, temizlik ve bakımını düzenli olarak yapıyoruz. Polis karakolumuzu bakımdan geçirdik ve düzenli olarak temizliğini ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Mahalle ve sokaklarımızda bozuk olan yolların bir kısmını betonladık bir kısmını da kendi ürettiğimiz karo ve renkli parke taşları ile yapıyoruz. Gülüç’te ki tüm su depolarımız yenilendi, su hatlarımızın da birçoğunu yeniledik. Artık önümüzdeki aylarda halkımız daha temiz suya kavuşacak. Mahalle, cadde ve özellikle sitelerimizin önlerine halkımızın talepleri doğrultusunda oturma banklarını kendi tesislerimizde üretip veriyoruz.

Gençlerimizle alakalı başta futbol olmak üzere tekvando, boks, O-SPORT gibi birçok branşta kurslarımız devam ediyor. Gençlerimize bu noktada her türlü desteği veriyoruz. Kadınlarımızla alakalı olarak Halk eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte ortak kurslar açtık. Kurslarımıza ilgi bir hayli fazla. Gülüç Belediyesi olarak yaz aylarında hem festivalimizi hem de sünnet şölenimizi yapıyoruz. Şehitlerimiz için her yıl düzenli olarak Mevlid programları düzenliyoruz.

Şu anda Gülüç Belediyesi olarak Sahil Projesi’ne yoğunlaştık. Kendi tesislerimizde üretilen renkli parke taşlarını ve beton kısımlarını bitirme aşamasına geldik. Burada birinci etap çalışmalarımız bu yılsonuna kadar belli bir mesafe alacak. Önümüzde ki yılda projenin tamamını bitirip bölge halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bu projenin hemen ardından ise piknik alanı projemize başlayacağız.

Gülüç’te bozuk yol bırakmamaya kararlıyız. Bu yıl önemli bir mesafe aldık. Seneye çok daha iyi noktalara geleceğiz. Yolları, yaya kaldırımları, otobüs durakları ve çevre düzenlemeleri ile Gülüç’ü daha güzel bir noktaya taşıyacağız. 3 yıllık süre içerisinde belediyemizin mali yapısını da düzelttik. Şuanda piyasaya hiçbir borcumuz yok. Emekliliği gelen personelimize emekliliğe ayırarak tüm alacaklarını ödedik. Hiçbir işçi yada memurumuza borcumuz olmadığı gibi maaşlarını ve sosyal haklarını günü gününe ödüyoruz. Ziyaretinizden dolayı başta siz olmak üzere tüm daire müdürlerimize ve misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Kaymakam Madenoğlu’da yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gökhan Demirtaş başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Madenoğlu, Gülüç’te gerek eğitim kurumları gerekse diğer konularda eksiklerin giderilmesi için çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Sabah saat 09.00’da Gülüç’e gelen Kaymakam Madenoğlu ve beraberindekiler 6 saat süren gezi ve incelemenin ardından Gülüç’ten ayrıldı.

Bu haber 1818 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler