Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > MHP'DEN TÜRK METAL'E TAM DESTEK SÖZÜ...

MHP'DEN TÜRK METAL'E TAM DESTEK SÖZÜ...

MHP'DEN TÜRK METAL'E TAM DESTEK SÖZÜ...

29.Kasım.2016 Salı 15:57
A A A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker ve partinin ilçe yönetimi ziyaretlerini sürdürüyor. Şeker ve yönetimi Türk Metal Sendikası ve Ticaret ve Sanayi odasına ziyarette bulundu.

Şeker, Türk Metal Sendikası ziyaretinde  parti olarak toplu sözleşme görüşmelerini sürdüren Türk Metal Sendikası yönetimine destek açıklamasında bulundu.

Türk Metal Kdz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan tarafından ağırlanan Şeker, son günlerde Türk Metal sendikasının Ereğli’de  ciddi bir mücadele içine girdiğini belirterek şunları söyledi:

“Girmiş olduğunuz hak mücadelesinde MHP olarak Türk Metal Sendikası’nın, işçi arkadaşlarımızın sonuna kadar yanındayız. Türk Metal Sendikası sadece Erdemir İşçisinin hakkını hukukunu aramanın ötesinde Ereğli’mizin sosyo ekonomik, sosyo politik çok önemli bir gücü durumuna gelmiştir. Türk Metal ‘in etkisi Erdemir işçisini aşmış, şehrin tüm sosyal alanını etkilemektedir. Biz Türk Metal Sendikasından bu haklı mücadelesinin devamı,  hem Erdemir işçisinin Avrupa ülkelerinde ağır sanayide çalışan işçi haklarına kavuşmasını, kurumsal olarak sorunlarının giderilmesini, Erdemir içinde taşeron işçilerinin, OYPA işçilerinin de aynı haklara kavuşmasında sendikamızın öncülük yapmasını toplumsal bir talep olarak iletmek isterim.”

ERCAN: “İYİ OLACAK İNŞALLAH”

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan da yeni MHP İlçe Yönetimine başarı dileyerek “Sadece Ereğli’mizde değil, bölgemizde de MHP’nin siyasi anlamda yeniden bir oluşum, yeni bir yapılanma, yeniden siyasete yön vermesini arzu ediyoruz. Toplu sözleşmede olumlu bir hava yakaladık. Sadece üyelerimizden değil, tüm esnafımızdan, siyasetimizden, sivil toplum kuruluşlarımızdan da. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi olacak inşallah. Bu süreç  diğerlerinden farklı gelişti. Daha önce imzaladığımız toplu sözleşme üç yıllıktı, bu seferki iki yıllık ama bu kez de işveren üç yıllık istiyor” dedi.

Ziyarette Türk Metal Sendikası şube yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

TETİKER’E “TEMSİLCİLER KURULU” TALEBİNİ İLETTİ

MHP Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker, TSO ziyaretinde Başkan Yaşar Tetiker’den Temsilciler kurulu’nun yeniden oluşturulması için destek istedi. Şeker, “Siyaset de bazı yerlerde yetersiz kalabiliyor. Mesela biz darbe girişiminden sonra demokrasi nöbetlerine iktidar partisi propagandası diye katılmadık.  Burada iktidar partisi değil bir platform vasıtasıyla yapılsaydı herkes çok rahatlıkla katılabilirdi. Halil Bey ve Sizin bir dönem sözcülüğünü yaptığınız, benim de katıldığım ilçe temsilciler kurulu tavsiye ettik belediye başkanımıza. Siz de ilçenin tecrübeli isimlerindensiniz, sosyal yaşamda önemli kişilerden birisiniz.. Bunu sizin öncülüğünüzde dile getirelim diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

TETİKER’DEN ERDEMİR E ELEŞTİRİ

Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, Temsilciler Meclisi kurulması fikrine belediye başkanı Uysal’ın da sıcak baktığını belirterek, “En başta belediye başkanımız, milletvekillerimiz, parti başkanlarımız bir araya gelmeli, ben öncülük de yaparım, yardımcı da olurum. Önemli olan Karadeniz Ereğli’den bu sancıların kalkması” dedi.

Tetiker, Temsilciler Meclisi’nin öncelikle özelleştirmeyi engellemek için kurulduğunu hatırlatarak Erdemir’i şu sözlerle eleştirdi:

“Özelleşmesin diye bir şey yok. Satış, satınalma konularında neler olması lazım. Çalışanların durumu ne olması lazım. Türkiye’nin neresinde görülmüş maaşları yarı yarıya düşürsün. Kimseden ses yok.  Maaşları düşürüyorsun, herkes seyrediyor. Her türlü kıdem ihbar tazminatlarını eksik ücretten ödüyorsun herkes seyrediyor. Hesap etmişiz 470 milyon dolar buhar oluyor, Erdemir’in cebine giriyor. Ereğli’nin cebine girecek olan, esnafa, bakkala, manava, terziye paylaştırılacak olan para Erdemir’in cebine giriyor.  Kardeşim bunu kim sorgulayacaktı. Bu memleketin dinamikleri üstüne ölü toprağı mı serpildi? Bunu konuştuğumuz zaman kötü oluyoruz.  Herkesin kendini sorgulaması lazım. Basını da sorgulayacak, siyasetçi de sorgulayacak.  Öne çıkmış insanlar da sorgulayacak. Erdemir’de hala sancılar devam ediyor. Adam meydanı boş bulmuş. Ben de boş bulsam kendi lehime çevirmeye çalışırım. Sen kazandın, işçine verme, esnafa verme, orada da kimseye verme. Bu nasıl olacak? Seni de biri gelip sorgular” dedi.

Tetiker’e kendilerini tanıtan yeni MHP ilçe yönetimi ile TSO Başkanı çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

 

 

 

Bu haber 2116 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler