Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI...

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI...

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI...

30.Kasım.2016 Çarşamba 12:45
A A A

 

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı’nca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Ereğli Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre,  etkinlikler kapsamında 2 Aralık Cuma günü Cuma vaazında camilerde Engelliler günüyle ilgili hutbeler okunacak.

3 Aralık Cumartesi günü protokol mensupları Engelli ailelerini ziyaret edecekler. Aynı gün saat 10.00’da ilçedeki Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri tarafından  Atatürk Anıtı’na çelenk sunulacak.  Hemen ardından Amfi Tiyatro-Çınaraltı arasında Tandemli Bisiklet Turu gerçekleştirilecek.

Ereğli’de faaliyet gösteren Duy-An Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 13. 30’da koro ve şiir dinletisi gerçekleştirecek. Saat 14.00’te  İlkadımlar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışması,  aynı saatte Yeni Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Okuma Bayramı etkinliği ve 75. Yıl Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ise Film ve Spor Gösterisi ile Boyama etkinliği gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında saat 15.00’te  AKM Nikah Salonu’nda engelliler konulu panel gerçekleştirilecek.  Saat 19.00’da Büyük Anadolu Otel’de Engellilere Destek Yemeği düzenlenecek.

Bu haber 1628 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler