Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Asayiş > YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULDU

YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULDU

YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULDU

02.Aralık.2016 Cuma 14:23
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Zabıta ve Polis ekiplerinin oryaklaşa düzenlediği dilenci operasyonundan çocuklarla birlikte 32 kişi yakalandı. Yakalanan dilenciler belediye zabıta müdürlüğüne götürüldü. Operasyon sırasında kaçmaya çalışan bir dilenci başka bir zabıtaya çarparak durabildi. O anlar Zabıta ekiplerinin kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Ereğli' de Cuma namazı öncesi ve sonrasında Belediye Zabıta ve Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ile Asayiş büro amirliği ekiplerinin de katıldığı Dilenci operasyonu düzenlendi. İlçede camilere dağılan ekipler namaz öncesi ve sonrasında aralarında Suriyeli uyruklular olmak üzere 13’ü bayan, 15’i çocuk ve 4’ü erkek olmak üzere 32 kişiyi yakaladı.  Operasyon sırasında karşısında polis ve zabıtayı gören dilencilerden bazıları kaçmaya çalıştı. Kaçan dilenci başka bir zabıta tarafından yakalandı. 0Yakalanan dilenciler Ereğli Belediyesine ait otobüslerle belediye binasına getirildi. Burada otobüslerden indirilen dilenci kadınlardan bazıları zabıta memurlarının üzerine yürüdü. Üst aramaları tamamlanan dilencilere 105' şer lira ceza kesildiği öğrenildi. Yakalanan Suriye uyruklu kadın, erkek ve çocuklar polis eşliğinde ilçe dışına gönderildi.

Yapılan operasyon ile ilgili olarak açıklamada bulunan Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun yapılan uygulamanın halkın huzur ve güvenliğini sağlamak amaçlı olduğunu, halktan gelen şikayetleri değerlendirdiklerini ve bu tür uygulamaların Cuma günleri başta olmak üzere sürekli yapılacağını, dilenciliği engellemek için çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Bu haber 3710 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler