Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Asayiş > HASAR GÖREN BİNADAN 38 LİSE ÖĞRENCİSİ TAHLİYE EDİLDİ

HASAR GÖREN BİNADAN 38 LİSE ÖĞRENCİSİ TAHLİYE EDİLDİ

HASAR GÖREN BİNADAN 38 LİSE ÖĞRENCİSİ TAHLİYE EDİLDİ

03.Aralık.2016 Cumartesi 0:11
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde şiddetli fırtına ve sağanak yağmur İbrahim Süheyla İzmirlioğlu Fen lisesi binasının ile öğrencilerin kaldığı pansiyon binasının çatısını uçurdu. Pansiyonda kalan 22 kız ve 16 erkek öğrenci tedbir amaçlı olarak otobüsler öğretmen evine gönderildi.

Ereğli' de akşam saatlerinde etkisini artıran sağanak yağmur ve şiddetli fırtına İbrahim Süheyla İzmirlioğlu Fen lisesi binası ile öğrencilerin kaldığı pansiyon binasının çatısını uçurdu. Çatıdan sac kopan parçaları, ağaçlar ısı yalıtım malzemeleri okulun bahçesine dağıldı. Gürültüyle korkan öğrenciler pansiyon binasının girişinde toplandı. Okul idaresi okulun çevresinde inceleme yaparken, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İlçe Milli Eğitim müdürü Numan Korkmaz ile birlikte okula gelerek okul idare görevlilerinden bilgi aldı.

Pansiyon binası boşaltılırken, pansiyonda kalan öğrenciler tedbir amaçlı olarak otobüsle Öğretmen evine gönderildi. İl Milli eğitim Müdürlüğünden gelecek olan müfettişlerin yapacağı incelemenin ardından öğrencilerin binaya nakil edilip edilmeyeceğinin kararının verileceği, okulda devam eden kursların inceleme sonuna kadar ertelenmesine karar verildiği öğrenildi.

Bu haber 4557 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler