Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > UMUTLAR PAZARTESİ'YE KALDI...

UMUTLAR PAZARTESİ'YE KALDI...

UMUTLAR PAZARTESİ'YE KALDI...

06.Aralık.2016 Salı 14:36
A A A

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile şirkette yetkili Türk Metal Sendikası arasında bugün gerçekleştirilen olağanüstü oturumda umutlar yeşerdi.

Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Erdemir adına Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın daveti üzerine Ankara’da gerçekleştirilen oturumda, işveren kanadının yeni bir teklif ile geldiğini söyledi.

İşveren kanadının bu kez ilk 6 aylık teklif ile karşılarına geldiğini belirten Ercan, şöyle dedi: “Karşı taraf ilk 6 ay için 510 lira artış ile sosyal haklarda da yüzde 9 zam önerdi. Bu teklifi kabul etmediğimiz için diğer aylar yada yıl gündeme gelmedi. Buna rağmen, 12 Aralık’ta tekrar Ankara’da saat 15.00’de bir araya gelinme kararı alındı. Sendika olarak, işçimizle birlikte aldığımız kararlar doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. İstediğimiz hakkı alana kadar da mücadeleye devam edeceğiz.”

Toplantıya Türk Metal Genel Başkan Yardımcıları Mesut Gezel, Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Şube yöneticileri ile MESS Genel Sekreteri Hakan Yıldırımoğlu, MESS Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Şıvga, MESS Ankara Bölge Temsilcisi Av. Vahap Ünlü, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem'in Danışmanı Oktay Demiray, Erdemir İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Aylin Veli Çelikoğlu katıldılar.

Bu haber 6127 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler