Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > SIMSIKI SARILMIŞ BİR MİLYON AİLE

SIMSIKI SARILMIŞ BİR MİLYON AİLE

SIMSIKI SARILMIŞ BİR MİLYON AİLE

07.Aralık.2016 Çarşamba 15:56
A A A

Karadeniz Ereğli Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz ilkokulu’nda Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Zonguldak İl Temsilciliği’nce bilgilendirme standı açıldı.  LÖSEV İl Temsilcisi Tarkan Adik, “Biz kocaman bir aileyiz” dedi.

Türkiye'de her yıl 2 bin yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple LÖSEV, gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanısıra,lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

LÖSEV, 1998 yılından bu yana tüm Türkiye genelinde binlerce lösemili çocuk ve ailesine maddi-manevi destekler iletmekte, çocukları yaşama bağlamaktadır. Bu denli önemli ve kutsal görevi, bir sivil toplum kuruluşu olarak, tamamen gönüllü kişiler ve hayırsever Türk halkının destekleri ile gerçekleştiriyor. Bu anlamlı çabalar çocuklarımızın yüzünde birer gülümseme, tedavilerinde hızlı ilerlemeler olarak yansıyor.

İLK STAND NURDAN ORHAN OĞUZ İLK VE  ORTAOKULU’NDA…

LÖSEV Zonguldak İl bu kapsamda Karadeniz Ereğli Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlk ve Ortaokulunda bilgilendirme standı açtı.

Stantta, Lösemili çocukların aileleri veya hastalığı atlatmış gençlerin el ürünü olan  kupa, takvim, çanta ve oyuncaklar sergilendi. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler standa yoğun ilgi gösterdi.

LÖSEV Zonguldak İl Temsilcisi Tarkan Adik, gazetecilere yaptığı açıklamada,“Biz kocaman bir aileyiz. Birbirimize sımsıkı sarılmış bir milyon aileyiz” sloganıyla başladığımız bu yolda okullarımızdan de destekler geliyor” dedi.

Adik şöyle konuştu:

“LÖSEV olarak, 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk standını bugün Nurdan Orhan Oğuz İlk ve  Ortaokulunda ilk standımızı açtık. İlk standımızı okulumuzda açmanın  heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Herkes LÖSEV için elinden geleni yapmaya özen gösteriyor.

LÖSEV  annelerinin ve iyileşen gençlerin el ürünlerini artık Ereğli’de eğitim öğretim veren okullarımızda, Alış Veriş Merkezlerimizde sergilemeye başladık.  Okullarımız, Alış Veriş Merkezlerimiz sosyal sorumluluk konusunda da duyarlılığını ortaya koyarak, LÖSEV Stantürünlerine yer vermeye başladılar. Bu yönde annelerimizin ve  gençlerimizin hazırladığı el emeği ürünler, sevimli mi sevimli bebekler, sağlıklı oyuncaklardan oluşan  yastıklar, çantalar, 2017 yılı takvim çeşitleri ve kupalarımızı  stantlarımızda yer alıyor.  

Bu çalışmalar ile LÖSEV atölyelerinde çalışan annelerimize, gençlerimize moral ve destek de vermiş oluyoruz. Bu yönde emeği oıolan tüm arkadaşlarımızı da ayrıca kutluyorum

Bu vesile ile standımız 3 gün boyunca öğrenci, öğretmen ve velilerimizin beğenisine açıldı.   Bu yönde bizlere destek veren başta  İlçeMilli Eğitim Müdürümüz  Numan Korkmaz’a,  okul müdürümüz, müdür yardımcılarımız, öğrencilerimiz ve  velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. “

Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlk-Ortaokulundaki LÖSEV standı, 9 Aralık 2016 günü akşamına kadar açık kalacak.

Bu haber 5656 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler