Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Eğitim > "FARKLILIKLARIMIZLA BİRİZ"

"FARKLILIKLARIMIZLA BİRİZ"

"FARKLILIKLARIMIZLA BİRİZ"

10.Aralık.2016 Cumartesi 17:41
A A A

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’nde (EEF) “Milli Birlik ve Beraberlik” etkinliği gerçekleşti.

Ereğli Eğitim Fakültesi PDR-4 öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında 08 Aralık Perşembe günü Ereğli Eğitim Fakültesi Kapalı Spor Salonu’nda “Milli Birlik ve Beraberlik” ve “Farklılıklarımızla Biriz” projelerini Doç. Dr. Soner Yavuz ve Yrd. Doç. Dr. Ezgi Taylan Koparan’ın danışmanlığında gerçekleştirdiler. Programa Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldılar.

Ortak program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Şiirlerin okunması, oratoryo gösterisinin sunumu ve MEB’in hazırlamış olduğu 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma videosunun gösterimi, Kdz Ereğli Gençlik ve Spor Halk Oyunları Yaşatma Derneği’nin halk oyunları ile devam etti. Önce Ege Bölgesi Oyunları ve ardından Karadeniz Bölgesi oyunları ile Türkiye’den farklı bölgelerden oyunlar bir arada oynandı. Programın hemen ardından “Farklılıklarımızla Biriz” projesi altında yedi bölgemizi bir araya toplayan standlarımıza geçildi. Bu standlarda bölgelerimizin müzikleri, tarım ürünleri, madenleri, turizm yapıları, sanayi ürünleri, yöresel kıyafetleri tanıtıldı. Programın sonunda Fakültedeki öğretim elemanları ve öğrencilerle Milli Birlik ve Beraberlik ruhumuzu göstermek amacı ile horon ve halay çekildi.

Bu haber 2233 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler