Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ÇOCUKLUK ARKADAŞI VEFA MÜDÜRÜ ANLATTI; ONU GÖRSENİZ...

ÇOCUKLUK ARKADAŞI VEFA MÜDÜRÜ ANLATTI; ONU GÖRSENİZ...

ÇOCUKLUK ARKADAŞI VEFA MÜDÜRÜ ANLATTI; ONU GÖRSENİZ...

11.Aralık.2016 Pazar 13:56
A A A

İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen iki ayrı patlama sonrasında şehit düşen Zonguldak Ereğlili Emniyet Müdürü Veda Karakurdu'nun çocukluk arkadaşı Reşat Kartal "Onu görseniz Emniyet müdür demezdiniz. Mütevazi ve alçak gönüllüydü" dedi.

İstanbul Beşiktaş'ta Beşiktaş Bursa spor maçı sonrasında terör saldırısı sonucu meydana gelen iki ayrı patlama da şehit düşen Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu'nun acı haberi sonrasında anne Sabriye emekli Polis müdürü Erdal Karakurdu'nun evine Türk Bayrağı asıldı. Şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu'nun anne ve babası ile yakınları acı haberi alır almaz İstanbul' a gitti.

Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu'nun çocukluk arkadaşı Reşat Kartal, acılarının çok büyük olduğu Karakurdu ailesinin yaşadığı ikinci evlat acısı olduğunu söyledi. Vefa Karakurdu'nun kardeşi Sabri Ferda Karakurdu'nun bundan 8 yıl önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiğini dile getiren Kartal "İki erkek evlatları vardı. Birisi trafik kazasında hayatını kaybetti, Vefa ise Vatan uğruna şehit oldu" dedi. Kartal konuşmasında "Çocukluk arkadaşımızdan ziyade Vefa bizim kardeşimiz gibiydi. Vefa 73 doğumlu. Babası Polis kökenli. Dolayısıyla oda polis kolejini bitirerek polislik görevini ifa ediyordu. Son görev yeri de İstanbul'du. Özel Kuvvetler müdürlüğü görevini ifa ediyordu. Müteakip olarak zaman zaman Ereğli' ye gelir bizleri de ziyaret ederdi. Annesi ve babası bizin apartman komşularımız. Çok düzgün insanlar. Diğer evlatlarını da madenci gemi tersanesi tarafından trafik kazasında kaybettiler. 2 erkek evlatları vardı zaten. Şimdi ikinci evlatları da Vatan uğruna şehit oldu. Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır diliyorum. Yapacak söyleyecek çok şey yok. Acı çok büyük. Allah geride kalanlara kolaylıklar versin"

ONU GÖRSEYDİNİZ EMNİYET MÜDÜR DEĞİL DE BALIKÇI ZANNEDERDİNİZ

Vefa Karakurdu'nun zaman zaman Ereğli' ye geldiğinde kendisini mutlaka ziyaret ettiğini söyleyen Kartal, mütevazi ve alçak gönüllü birisi olduğunu kaydetti. Kartal konuşmasında "Vefa bey, Vefa beyle konuşsanız, Çınaraltını çok severdi. Geldiği zaman oralarda dolaşırdı. Emniyet müdür değil de balıkçı zannederdiniz. Mütevazi, alçak gönüllü. Çok düzgün, böyle puanlama sınırlarına sığmayacak delikanlıydı. Eşi öğretmen. İstanbul Beşiktaş'ta yaşıyorlardı. Bir oğlu bir kızı var. Acı haberi biz dğn gece 01,30-02,00 gibi haberini aldık. Yan komşumuz, zaten onlar kuzenler. Onlar zaten haberi alır almaz İstanbul' a hareket ettiler. Bizde şimdi şehit cenazesini bekliyoruz" dedi.

BU KAN YERDE KALMAYACAK

Terörün biteceğine ev dökülen kanların yerde kalmayacağına inançlarının tam olduğunu kaydeden Reşat Kartal "Terörle ilgili hepimizin acısı ortak. Neyi paylaşamadığımızı, neyi paylaşamadığımızı anlayamıyorum. Ne istiyorlar? Benzeri şeyleri hepimiz yaşıyoruz. Onların ne hakkı varsa bizlerin de o hakkı var. Bu Ülke toprakları üzerinde. terörün biteceğine gönülden inanıyorum. Bugün Süleyman Soylu'nun da söylediği gibi inlerine kadar girilecek, bu intikamlar alınacak. Bu kan yerde bırakılmayacak diye düşünüyorum. Hükümet yetkililerinden başka bir ricamız yok. Zaten onlarında büyük mücadelesi bunun için" dedi.

Bu haber 5541 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler