Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > KRİTİK TOPLANTIDAN SONUÇ ÇIKMADI...

KRİTİK TOPLANTIDAN SONUÇ ÇIKMADI...

KRİTİK TOPLANTIDAN SONUÇ ÇIKMADI...

12.Aralık.2016 Pazartesi 21:25
A A A

 

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren  Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile şirkette yetkili Türk Metal Sendikası arasında  yapılacak olan kritik görüşme  toplantısı gerçekleştirildi.

 Edinilen bilgilere  göre, Erdemir adına Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (Mess) Ankara’daki binasında gerçekleşen 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesine ilişkin toplantıda, aralarında mali konularında yer aldığı  yaklaşık 40  madde üzerinde görüşme yapıldı.

Erdemir’in, 4700 sendikalı işçiyi kapsayacak sözleşmede ilk olarak saat ücretine verdiği 8 kuruştan sonra rakamı 1 lira 70 kuruşa yükseltmesi karşısında, Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak da, Ereğli’deki konuşmasında ‘biz de bu karşılık iyi niyetimizi gösterelim ve 3 lira belirlediğimiz talebimizi 2 lira 70 kuruşa çekelim” demişti.

ERDEMİR 1.90...  SENDİKA KABUL ETMEDİ…

Bugün, banka promosyonları ile ilgili Erdemir’in aylık 150 lira verdiği toplantıda saat ücretlerine ise 1 lira 90 kuruş, Sosyal Haklarda yüzde  10.5 zam vermeyi önerdi.

Ancak, bu öneriler sendika kanadı tarafından kabul görmedi.

Erdemir kanadının ise Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kabul edilmezken bazı idari maddeler kabul edildi. Taraflar yarın yeniden bir araya gelmeyi kararlaştırdı.

Toplantının yeri ve saati hakkında  henüz açıklama yapılmadı.

 

Bu haber 2731 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler