Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > TERÖRÜ LANETLİYORUZ...

TERÖRÜ LANETLİYORUZ...

TERÖRÜ LANETLİYORUZ...

13.Aralık.2016 Salı 10:31
A A A

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Eğitim İş, ortak bir açıklamayla kanlı terör eylemini kınadı.

ADD, ÇYDD ve Eğitim İş’in ortak basın açıklamasında İstanbul Beşiktaş Arena Stadyumu önünde Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında düzenlenen hain saldırıda 40’ı aşkın şehit, 155 de yaralı bulunduğu hatırlatıldı.

Olaydan büyük üzüntü duyulduğu ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ulusumuzu yasa boğan lanet olası terör eylemini, öğrenebildiğimiz kadarıyla bölücü terör örgütü PKK’nın taşeronu olan TAK üstlenmiş durumdadır. Buradan bir kez daha haykırıyoruz. Ne yaparsanız yapın bu ulusu parçalayamayacaksınız, ne yaparsanız yapın bu ülkeyi bölemeyeceksiniz.

Emperyalist ülkelerin besleyip büyüttüğü terör örgütü çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Demokratik Kitle Örgütleri olarak bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

AKP hükümetinin özellikle geçmişten beri uygulaya geldiği yanlış dış politikaları sonucu, ülkemizin güneyi ve bütünüyle Ortadoğu terör bataklığı haline dönüşmüştür. Açılım siyasetiyle terör örgütü yeniden insanımızın canını yakar duruma gelmiştir.

Bu türden terör saldırıları mutlaka bir takım karanlık emellere doğrudan ya da dolaylı bir şekilde hizmet etmektedir. Ülkemizin içine düştüğü şu günlerde bizlere düşen terörün amacına ulaşmasına fırsat vermeyerek birlik ve beraberliğimizi her ne pahasına olursa olsun korumaktır.

Henüz yaşanan hain saldırı ile ilgili olarak kamuoyu tatmin edici şekilde bilgilendirilmemiştir. Yetkililerin bir an önce toplumumuzun kafasındaki soru işaretlerini gidererek, saldırının bütün sorumlularının yargı karşısına çıkarılması sağlanmalıdır.

Ülkemizi dinsel, etnik her ne adla bölmek, yıkmak isteyen uluslararası emperyalizm ve onun maşaları şunu iyi bilmelidir ki; tarihinde kurtuluş mücadelesini kazanmış olan bu ulus, birlik ve bütünlük içinde kenetlenerek bu lanet teröre gereken cevabı verecektir.

Demokratik Kitle Örgütleri olarak hükümeti bir an önce daha duyarlı ve daha tutarlı olmaya, gerekli her türlü önlemi almaya davet ediyoruz. Bütün şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Şehit ailelerinin ve ulusumuzun başı sağ olsun.”

 

Bu haber 2416 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler