Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > ADI GİBİ 'VEFA' LIYDI...

ADI GİBİ 'VEFA' LIYDI...

ADI GİBİ 'VEFA' LIYDI...

13.Aralık.2016 Salı 13:15
A A A

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dün son yolculuğuna uğurlanan şehit emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nun annesi Sabriye babası Erdal Karakurdu çocuklarını anlattı. Gözyaşlarını tutamayan anne Sabriye Karakurdu “Onu sadece bana değil bütün millete doğurmuşum sanki. Herkese iyilikseverdi. Adı gibi Vefalıydı. Zaten bir omzum yıkılmıştı, diğer omzumda iyice çöktü. Yok olduk gittik." dedi.

İstanbul Dolmabahçe’ de terör örgütünün bombalı saldırısı sonucu şehit düşen 3. Sınıf Emniyet Müdürü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Emniyet Müdürü 43 yaşındaki Vefa Karakurdu, Ereğli’ de on binlerin katıldığı cenaze töreni ile gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Orhanlar mahallesinde ki evlerinde taziyeleri kabul eden anne Sabriye ve Baba Erdal Karakurdu, 8 yıl önce oğulları Sabri Ferda Karakurdu’nun trafik kazasında hayatını kaybetmesinin ardından ikinci çocuklarının acısını yaşıyor. Anne Sabriye Karakurdu ayakta durmakta güçlük çekerken oğlu Vefa için sarf ettiği “Onu sadece bana değil bütün millete doğurmuşum sanki. Herkese iyilikseverdi. Adı gibi Vefalıydı. Zaten bir omzum yıkılmıştı, diğer omzumda iyice çöktü. Yok olduk gittik” sözleri taziyeye gelenleri bir kez daha üzüntüye boğdu.

Cenaze de Karakurdu'nun kızı 6 yaşındaki Duru'nun babasının tabutu başında ağlaması ve fotoğrafını sevmesi herkesin yüreklerini dağladı. 1982 yılında Yozgat Emniyet Müdür Yardımcısı olarak emekli olan Erdal Karakurdu'nun uzun süre İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Müdürlüğü ve Yabancılar Şube Müdürlüğü yaptığı ortaya çıktı. Evde taziyeleri kabul eden Erdal Karakurdu, şehit oğlu Vefa Karakurdu'yu anlattı.

OĞLUMUN İSMİNİ BEN KOYDUM

Emekli 3. Sınıf emniyet Müdürü Baba Erdal Karakurdu, oğluna ‘VEFA’ ismini kendisinin koyduğunu, oğlunun ismi gibi çok vefalı birisi olduğunu söyledi. Herkese elinden geldiğince yardım etmeye çalışan ve herkes tarafından çok sevildiğini anlatan baba Karakurdu "Hakikatten vefalı bir oğlan çıktı. Çok sevilen, çok takdir edilen, vazifesini iyi yapan bir oğlumdu. O kısa ömründe buraya kadar yapabildi. Söylenecek başka bir şey bulamıyorum. Bende emniyet müdürü olarak emekli oldum. Oda muhakkak benden sevdi mesleği, arzu etti. Peki dedik sınava soktuk. Liseden sonra akademiye gitti. Orada 4 yıl eğitim aldı. 1997 yılında komiser yardımcısı olarak emniyet teşkilatına başladı. İlk görev yeri de İstanbul'du. hep İstanbul'da görev yaptı sayılır. Bir tek 2005-2007 arasında Kars Arpaçay'da karakol amiri olarak şark hizmetini yaptı. Ondan sonra tekrar İstanbul'a döndü. O günden bugüne hep İstanbul'da görev yaptı. Kendi arkadaşlarına, amirlerine, sivillere karşı tutumu davranışı sevilmiş ki cenazesi kalabalık oldu”

TORUNUM BENİ HEM MAHVETTİ HEM DE ÇOK DUYGULANDIRDI

Bozahane camisinde düzenlenen cenaze töreninde 6 yaşındaki torunu Duru’nun babasının fotoğrafını alarak herkese göstermesi ve babasının neden tabutta yattığını sormasının kendisini çok etkilediğini söyledi. Baba Karakurdu konuşmasında "Cenaze torunum Duru herkesi çok duygulandırdı. 5 buçuk yaşında bu kadar anlayacağını daha doğrusu bu kadar hissedeceğini bende tahmin etmemiştim. Çocuktur sonuçta. Bende hayret ettim. Çok duyarlı bir çocukmuş. Beni de mahvetti. En son baktığım vakit İstanbul'dan gelmeden evvel oyun oynarken gördüm onu. Bu da beni çok hislendirdi." dedi.

EŞİ VE ÇOCUĞUNUDA MAÇA GÖTÜRECEKMİŞİ ONLARI ALLAH KORUDU

Oğlu Vefa Karakurdu ile son olarak Beşiktaş Bursa spor maçı öncesinde konuştuğunu söyleyen baba Erdal Karakurdu, oğlunun gelini ile torununu da maça götürmek istediğini ancak ikisinin de gitmek istememesi üzerine maça götürmediğini söyledi. Onların da maça gitmesi durumunda gelini ve torununun da belki de şimdi aralarında olmayacağını söyleyen Karakurdu "Rahmetli oğlum annesini ve oğlu Kaan'ı da götürmek istedi maça. İkisi de gitmek istememiş. Oğlu bir ağabeyinin yanına gideceğini demiş. Eşi de biraz rahatsız olduğunu söylemiş. Allah demek ki öyle bir şey olsa çıkışta yan yana olacaklardı. Onalar da şehitlik mertebesine erişecekti. Tesadüf mü Allah'ın takdiri mi artık bilemiyorum” dedi.

ÇOCUKLARIM GİTTİ İKİ OMUZUMDA ÇÖKTÜ

Acılı anne Sabriye Karakurdu ise evlerine taziye için gelenleri güçlükle karşıladı. Yakınlarının desteği ile ayakta durmaya çalışan anne Karakurdu, oğlu Sabri’den sonra Vefa’nın da şehit düşmesiyle iki omuzunun da çöktüğünü söyledi. Anne Karakurdu "İki tane oğlum, bir tane kocam, bir tane gelin kızım, iki tane de torunum her şeylerimdi. Allah iki oğlumu da aldı. 8 yıl evvel tek oğlumla kalmıştım. Onu ben iyi ki doğurmuşum dedim. Onu sadece bana değil bütün millete doğurmuşum sanki. Herkese iyilikseverdi. Adı gibi Vefalıydı. Onun gibi bulunmaz bir evlattı. Bizi mahvetti. Benim artık yaşama gücüm kalmadı. Allah bütün diğer evlatları korusun. Zaten bir omzum yıkılmıştı, diğer omzumda iyice çöktü. Yok olduk gittik. Torunlarımla bir tane kızımla beraber Allah nasip ederse elimizden geldiği kadar yaşamaya devam edeceğiz."

TERÖRE LANET OKUDU

Sabriye Karakurdu, terör saldırısını yapanlara da lanet okuyarak, "Bunlara Allah'ım senden yalvarıyorum. Bütün planlarını, onları, bizden bin bir beter etsin. Bizim yuvamız yıkıldı." diye konuştu. Vefa Karakurdu'nun baba ocağı sabah erken saatlerden itibaren taziye yapanların akınına uğradı. Evin her köşesinde fotoğrafı bulunan Vefa Karakurdu'nun arkadaşları aileyi yalnız bırakmamaya çalışıyor.

Şehidin İstanbul’da yaşayan yakın arkadaşı ise Vatan caddesinde yapılan tören sırasında yaşanan ilginç bir olayı anlattı. Arkadaşı tarafından anlatılan olayda "Duru, yanaklarını okşayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 'Sen Atatürk amcamısın?' dedi. Bunun üzerine gülümseyen cumhurbaşkanı Duru'ya biraz daha eğilerek yanaklarını tekrar sevdi ve 'Nerdeeee...Ben Tayyip Erdoğan'ım' dedi." Diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 6778 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler