Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Güncel > SÜRÜCÜLERİN YARDIMINA KIZILAY KOŞTU...

SÜRÜCÜLERİN YARDIMINA KIZILAY KOŞTU...

SÜRÜCÜLERİN YARDIMINA KIZILAY KOŞTU...

13.Aralık.2016 Salı 23:49
A A A

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde kar yağışı nedeniyle yolda kalan TIR ve diğer araç sürücülerine Türk Kızılay'ı tarafından sıcak içecek ve yiyecek dağıtıldı. Yolda kalan uzun araç ise yapılan çalışma sonrası düştüğü su kanalından kurtarıldı. Bazı sürücüler ise aracını yolun ortasında bırakarak otobüsle yoluna devam etti.

Zonguldak Ereğli karayolunda akşam saatlerinde aniden bastıran kar yağışı sonrasında yolda ilerlemekte güçlük çeken TIR ve kamyon sürücüleri, çareyi yol kenarına park etmekte buldu. Uzun süre yolun açılmasını bekleyen sürücülere Düzce'den gelen Türk Kızılayı ekipleri tarafından sıcak içecek ve yiyecek dağıtıldı. TIR ve kamyonları tek tek gezen ekipler, sürücülere dağıtımı gerçekleştirdikten sonra her hangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sorduktan sonra ayrıldı. Yolda bekleyen sürücülerden Mehmet Çelik, yolda kalan bir TIR yüzünden kaldıklarını, saat 17.00 den bu yana beklediklerini ve daha ne kadar bekleyeceklerini bilmediklerini söyledi.

UZUN ARAÇ VE KAMYONLARIN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMİYOR

Diğer yandan Ereğli ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri Ören yol ayrımı mevkisinde TIR ve kamyonların geçişine izin vermiyor. Kış lastiği olmayan araç sürücülerine de izin verilmezken, TIR ve kamyon sürücüleri yoldan geri çevriliyor. Zonguldak yolunda kar yağışı sonrasında yolda kalan sürücüler, araçlarını bırakmak zorunda kaldı. Bir araç sürücüsü ise aracını yolun ortasında bıraktığı kameralara yansıdı. Zonguldak Ereğli karayolunda su kanalına düşen bir TIR ise yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından traktörle çekilerek kurtarıldı.

Bu haber 3932 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler